Дніпропетровщина – лідер з проведення вакцинації проти поліомієліту

28.06.2022

В умовах війни надважливо робити вакцінацію у відповідності до Національного календарю щеплень України. Наразі – про вакцинацію від поліомієліту.

За інформацією МОЗ України, станом на 3 травня 2022 року проведено 72 тисячі 642 щеплень дітям віком від 6 місяців до 6 років (1 або 2 дози ІПВ). В тому числі першою дозою щеплено 33 тисячі 232 дітей (37% від запланованої кількості), другою — 39 тисяч 410 (71%).

Найвищі показники охоплення вакцинацію від поліомієліту в таких областях:

Дніпропетровська (100%);

Кіровоградська (84%);

Хмельницька (67%);

Полтавська (65%).

Найнижчі показники у Київській (36%), м. Київ (37%), Чернігівській (38%), Запорізькій (39%) областях. 

Всього на першому етапі заплановано щепити 144 тисячі дітей.

«Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. У разі потреби, запланувати надолужити пропущені щеплення. Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування. Батьки, що вимушені через бойові дії переїхати в інші області, можуть щепити дитину від поліо, у тому числі в державному закладі охорони здоров’я, безоплатно», - говорять у МОЗ України.

 

Довідково:

Поліомієліт (поліо) — це небезпечне інфекційне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках — до смерті.

Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина може інфікуватися. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього вірус розмножується в кишківнику. Вірус може жити в слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.

Поліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання. Але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням:

у 2, 4 місяці вакциною ІПВ;

у 6, 18 місяців, 6 і 14 років вакциною ОПВ.

Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

 

новини Кривий Ріг LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

 

 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть