Екскурсії на катері «Анна»: як все розпочиналося (фото)

14.08.2020

Відомий криворізький екскурсовод Володомир Казаков у сомережі нагад історію катеру «Анна», який сгорів вчора вночі:

«Морським капітаном у відставці Макаренко Сергієм Володимировичем з 2008 року прогулянки Кресівським водосховищем на катері «Анна» влаштовувалися й до нас гідів. Проте екскурсія і прогулянка відрізняються докорінно. Думки щодо розробки екскурсійного маршруту «Хвилями Кресівського моря» з’явилися у процесі розбудови сфери внутрішнього туризму та екскурсійної справи у Кривому Розі ще на початку 2014 року. На меті стояло завдання – перетворення просто розважальної прогулянки та пізнавальну краєзнавчу екскурсію.

Перша пробна розвідка відбулася влітку 2014 року. За розробку екскурсійного маршруту та вивчення методики й логістики його втілення взялися Володимир Казаков та видатний організатор і менеджер туризму з багаторічним стажем Полякова Алла Василівна. Перший заплив був просто ознайомчий. Враження були сильними, ми одразу побачили неабиякий потенціал для проведення екскурсій. Проте для збору інформації та розробки маршруту, вирішення суто організаційних моментів знадобився час. До розробки проекту екскурсії восени 2014 року була залучена студентка географічного факультету КДПУ Яна Орлова.

В результаті підготовчої роботи, лише через рік – влітку 2015 року, ми підійшли до другого експериментального запливу. Це вже була обкатка маршруту. До робочої групи були залучені студенти географічного факультету та новенька в екскурсійній справі – Каверіна Анна. Остання восени 2015 року закінчила курси гідів при КДПУ і наступними 2016-2018 рр. провела не одну екскурсію на катері. Ми обговорювали всі етапи екскурсії, їх зміст, послідовність показу й розповіді, визначали креативні і розважальні моменти, наповнення портфеля екскурсовода. Тестова екскурсія відбулася 4 липня 2015 року. Цю дату для себе ми вважаємо стартом і зародженням водних екскурсій, саме екскурсій, які проводяться за загальноприйнятою методикою. За нами пішли й інші активісти екскурсійного руху. Дорога була проторена й розроблена.

А потім все пішло й поїхало. Кожні вихідні й робочими днями 2016-2020 рр. були наповненні водними екскурсіями. Попит щороку тільки зростав. Отримати водну подорож у степовому краї – це вже величезна атракція! Багато зусиль на утримання катера зробив його будівничий – Макаренко Сергій Володимирович. Після виходу його на пенсію справу рульового продовжив син та онук Максим.

До трагічної події ночі 13 серпня 2020 року все йшло якнайкраще. Остання екскурсія була зі мною. Це була вечірня подорож, яку ми закінчили о 20.00, а вже за 7 годин сталася трагедія. Що було причиною пожежі на катері покаже слідство. Але фактом є втрата єдиного у Кривому Розі – корабля. Не хочеться думати про те, що з тебе розпочиналися екскурсії й на тобі закінчилися …..

Життя вимагає не здаватися. Після падіння будуть підйоми!

Ми щиро вдячні Максиму і Сергію Володимировичу на багаторічну працю і підтримку екскурсійної справи і місті. Ваш маршрут є одним з найзатребуваніших!

Ми з вами в одній команді. На нас можна розраховувати. Піаритись на цій трагедії ми не будемо. А просто візьмемо участь у пошуку реальних кроків, як відновити водний транспорт у нашому місті!

Ми разом! Гіди з вами не на словах. Продовження буде!

Нижче фото з першої тестової екскурсії від 4.07.2015 року — с Вікторіей Пацюк и Анной Кавериной.