Фотофакт: у Дніпрі масові купання на Водохрещу заборонили, але рятувальники стежать (фото)

19.01.2021

19 січня усі віряни України відзначають одне з найбільших свят – Водохреща. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні і духовні хвороби.

Цього року на території Дніпропетровської області не передбачено встановлення відведених місць для занурення у зв’язку із запровадженням карантинних заходів.

Аби забезпечити безпеку людей, які вирушили до водойм, щоб зануритись у крижану воду, на кожному місці з найбільш активним перебуванням людей чергують рятувальники, які мають спеціальне обладнання та техніку для порятунку аби миттєво зреагувати на можливі надзвичайні випадки.

Рятувальники радять утриматись та не проводити самостійного занурення на необлаштованих для цього водних об’єктах.

Наразі на території області у місцях занурення загалом чергують 299 чоловік та 18 одиниць техніки, з яких 243 співробітника Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які мають на озброєнні 16 одиниць рятувальної техніки. Також, біля місць занурення чергують водолазно-рятувальні підрозділи та комунальні спеціалізовані водолазні аварійно-рятувальні служби.

Чергування рятувальників у місцях занурення почалось з самого ранку та буде тривати до останнього бажаючого пірнути у відкрите водоймище.

Рятувальники нагадують, що небезпечно поєднувати занурення із вживанням алкоголю!

Не слід допускати переохолодження! Батькам обов’язково необхідно пильно стежити за своїми дітьми.

Дотримання усіх рекомендацій рятувальників дозволить провести свято Хрещення Господнього з користю для тіла та душі.