Гендерна рівність: у Кривому Розі презентують книгу про материнство як роботу

17.11.2017

Ініціативна група «рівні у кривому» запрошує на презентацію книги киянки Олени Стрельник «Турбота як робота. Материнство у фокусі соціології». У Кривому Розі зустріч з соціологинею відбудеться 18 листопада 2017 р. о 14.00 в приміщенні філії Центральної бібліотеки для дорослих (пр. Поштовий, 40).

Раніше презентація книги вже відбулася в Києві, Луцьку, Полтаві, Львові та Запоріжжі.Резонанс навколо книги пояснюється не тільки ракурсом висвітлення теми материнства як роботи. Також впливає загальна ситуація, коли суспільні та наукові дискусії навколо теми материнства точаться переважно на рівні того, що держава та суспільство очікують від матерів як відповідальних за демографічне зростання та виховання дітей. Голоси ж самих матерів в Україні, які би безпосередньо озвучували власні проблеми, звучать вкрай рідко та здебільшого не в рамках серйозних соціально-політичних дискусій, а у материнських спільнотах. Відтак, дослідниця поставила за завдання озвучити тему материнства голосами самих матерів, передусім у контексті наукового дослідження.

Як та чому змінюється сучасне материнство? Що означає бути матір’ю в сучасній Україні? Як державна політика та ринок праці впливає на матерів? Завдяки яким ресурсам матері поєднують оплачувану та репродуктивну працю та як вони організовують щоденну турботу про дітей? Як материнство пов’язане з ґендерною нерівністю та як можна змінити цей ґендерний порядок?
На ці та багато інших питань - відповіді у книзі та вже незабаром особисто на зустрічі з авторкою в Кривому Розі.

- Від жінок сьогодні в Україні очікують, що вони будуть успішними в усіх ролях, при чому, ми мусимо зауважити, що очікування від того, хто така хороша мама, сильно змінилися впродовж останніх 20 років. Сучасна мама — це майже друга професія. З іншого боку, є дуже конкурентна економіка, і на них тисне роботодавець, який очікує, що вони будуть працювати 24/7. Ключова ідея моєї книжки у тому, що жінки затиснуті між цими приписами: з одного боку мами-професіоналки, з іншого боку — хорошої працівниці, - говорить Олена Стрельник.

Олена Стрельник, кандидатка соціологічних наук, ґендерна дослідниця, авторка книги «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» (2017), стипендіатка програм Ендрю Карнеґі (США) та Меморіального фонду Івана Коляски (Канада); колумністка - пише для ресурсів «Українська правда. Життя», «Гендер в деталях, «Повага: кампанія проти сексизму в ЗМІ та політиці».

Захід організовує ініціативна група «рівні у кривому», яка створена у 2017 р. з метою популяризації та сприяння гендерної рівності у Кривому Розі. Засновниці групи планують її діяльність в форматі просвіти широких верств населення щодо проблеми дискримінації за ознакою статі та гендерної ідентичності. Мета місцевої ініціативної групи – реалізовувати ідеї різноманітного, інклюзивного та гендерно чутливого світу, сприяти досягненню рівності прав та можливостей у сучасному суспільстві.

Вхід на зустріч з Оленою Стрельник в рамках презентації книги «Турбота як робота. Материнство у фокусі соціології» - безкоштовний.
Телефон для довідок: 068 896 73 22, Ольга

 

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
1 + 15 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 25.01.2018
Бегущий в лабиринте: Лекарство от смерти
Томас берет на себя ответственность стать главой среди глейдеров, которые выжили. Вместе и...
Кино
Премьера: 01.02.2018
Игра Молли
Не попав в Олимпийскую сборную, Молли Блум не отчаивается и решает взять год на отдых, пре...
Кино
Премьера: 18.01.2018
Приключения Паддингтона 2
В антикварном магазине Лондона обаятельный и хорошо воспитанный медведь Паддингтон находит...
 
Loading...

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть