Глава держави в інтерв'ю українським телеканалам розповів про можливість запровадження жорсткого карантину, забезпечення медиків та українську вакцину

23.10.2020

Сьогодні медична система України може витримати близько 15 тис. нових інфікованих COVID-19 на добу, хоча ще недавно критичною була кількість приблизно 9,5 тис. хворих щодня.

Відбувається активне переобладнання лікарень та забезпечення медиків. Але цей ресурс не безкінечний, тому громадяни мають дотримуватися карантинних обмежень. Про це розповів Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю «Осінь-2020: перемоги та виклики» чотирьом українським телеканалам.

Глава держави зазначив, що жорсткий локдаун повністю зупинить економіку України, і зараз його запровадження недоцільне.

За словами Президента, оцінка кількості щоденних заражень, за якої держава буде змушена вдатися до жорстких карантинних заходів, змінюється залежно від готовності медичних закладів.

«Місяць тому ми вважали, що при 9,5 тисячах захворілих на день наша медицина зупиниться – не буде вистачати ліжок в інфекційних лікарнях та медиків... На сьогодні міністр Степанов правий, що при 15 тисячах ми можемо ввести локдаун», – наголосив Глава держави.

Він додав, що одним з визначальних чинників є наявність лікарів, які зможуть надавати допомогу хворим на COVID-19. Їхню кількість намагаються збільшити шляхом перепрофілювання відділень медзакладів та залучення інтернів і студентів. Але цей ресурс не безмежний.

«Ми не можемо перепрофілювати всю медичну систему України під хворих на COVID-19. Не можуть мільйони лікарів несподівано з'явитися в Україні. Це велика проблема, і саме через це ми звертаємось до людей – ми розуміємо втомленість, але носіть, будь ласка, маски – не тільки для себе, але й для свого оточення», – зазначив Володимир Зеленський.

На переконання Президента, навесні країна не була готова до епідемії коронавірусної хвороби, зокрема не було вертикалі санітарних лікарів, виробництва індивідуальних засобів захисту, апаратів ШВЛ. Наразі владі вдалося забезпечити населення та лікарні необхідним захистом, медобладнанням і тест-системами.

На запитання щодо нецільового використання коштів з Фонду боротьби з коронавірусом Президент зауважив, що COVID-фонд складається не з окремо наданих грошей, а з коштів державного бюджету, які раніше виділялись на різні програми, але їхня реалізація була тимчасово зупинена через епідемію. Так, за словами Володимира Зеленського, програма «Велике будівництво» фінансується завдяки частині коштів, які НАК «Нафтогаз України» виграла у Стокгольмському арбітражі в російської компанії «Газпром». Програма передбачає відновлення доріг, якими, серед іншого, «швидкі» доправляють хворих до лікарень.

«Ніхто від COVID-хворих гроші не забирав», – наголосив Глава держави.

Президент також відзначив кваліфікацію українських медиків у лікуванні коронавірусних хворих та важливість їхнього достатнього грошового забезпечення.

«У нас майже найнижчий у Європі показник смертності – 1,9% (від кількості хворих. – Ред.) через те, що лікарі знають, як лікувати COVID-хворих. Вони швидко навчилися – італійці не просто так запрошували наших медиків», – зауважив Президент, додавши, що з вересня медичним працівникам підвищили зарплати.

Володимир Зеленський також вважає доцільним посилення відповідальності за недотримання карантинних заходів. Він додав, що регулярно проводить наради, зокрема з представниками місцевої влади, щодо небезпеки нової хвилі епідемії. І вже розпочаті кримінальні провадження проти міських голів через недотримання карантину.

Президент також розповів, що клінічні випробування (поки що не на людях) проходить унікальна українська вакцина від COVID-19. Фахівці працювали над препаратом близько шести місяців.

Глава держави зауважив, що в Україні ще з радянських часів ніхто не займався розробкою вакцин. Він додав, що якщо вакцина проти коронавірусу успішно пройде випробовування – він готовий випробувати її на собі.

«Але, незважаючи на нашу українську вакцину, якщо у когось підтверджена вакцина буде раніше, ми будемо закуповувати у будь-якому випадку. Ми не чекатимемо нашої, але потім її теж додамо. Бо з COVID ми будемо боротись не один рік. Вакцина буде працювати багато років», – розповів Президент.

 

Подписывайтесь на наш Telegram канал https://t.me/krlife_ua

 

новини Кривий Ріг LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Опубликовано Гость в 23.10.2020 - 14:21.

Після виборів, вся Україна буде в червоній зоні. А що б проти ЗЕбикоти ніхто не чинив опору і не надумали перевибори вчиняти...
зеленой зоны нет?
Санитары- комисары устанвливают зоны всупереч законам и конституциии. Когда то уже проходили подобное кончилось колхозами с крепостным правом и лагерями. Тесты в оприори
не могут определить больной или нет . Тесты были созданы для иследований и определить чем болен не могут. Так сказал их создатель нобелевский лауреат Кавер. Но быдло рвется в стойло выполняя указивки коронобесов.

Опубликовано Гость в 23.10.2020 - 14:44.

Зеля ставит все новые и новые рекорды по корановирусу. Все таки мастеру спорта в такой дисциплине трудно пропить свой талант
Бараны снимают маски после входа в супермаркет, в маленькие магазы ходят просто без масок, кафешки, парикмахерские, такси, не соблюдают масочный режим. Ярмарки, агитационные тусовки и концерты, масса других движняков, где бараны трутся без масок.

Опубликовано Гость в 23.10.2020 - 15:06.

Абсолютный мировой рекорд установлен во Франции, 41 тыс. заболевших при населении 60 млн.

Опубликовано Гость в 23.10.2020 - 15:14.

Зеленский заявил что в одном из интервью услышал, как «как кто-то из политиков говорил: „У нас будет, как в Италии“, — Это — поверхностный человек».

Оказалось, что этим политиком был сам Зеленский и цитировал он слова из своего предыдущего интервью для СМИ. Ха ХА ну и КЛОУН!!!!!

Опубликовано Я в 23.10.2020 - 21:28.

Он что действительно думает что дойдет до 15, он резко запровадить жесткий карантин и сразу моментально пойдет количество заболевших на убыль. А как людям, настроил планов на месяц вперед и такой приезжаешь на работу и узнаешь что с сегодняшнего дня жесткий карантин.

Опубликовано Гость в 25.10.2020 - 14:45.

Як виглядати ще більшим нікчемою?
Правильно, набрати на своє незаконне "опитування" дітей.
Не перепутать!
Дети, проводящие опрос Зеленскага, это не преступление.
Если вы испортите бюллетень Зеленскага - это преступление.
я своей не испортил. Я его УКРАСИЛ.

вписал в 10 клеточек столбиками - ПІШОВ НА@#.
Отлично все вписалось. Дякую, дуже дякую.
Кстати на нашем участке таких опрашивающих было аж две штуки.

Опубликовано Гость в 25.10.2020 - 14:47.

СКАЖИТЕ БАТЕНЬКА, почем ОЛИУМ для народа?

Опубликовано Гость в 25.10.2020 - 15:22.

НЕЛЬЗЯ ВЕРИТЬ КЛЯТВЕ НАРКОМАНА, СЛЕЗАМ ШУЛЛЕРА , -
И СЛОВУ РУССКОГО ОФИЦЕРА .

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
3 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 12.11.2020
Джокер
Чувствуя одиночество, Артур Флек ищет моральную поддержку.  Однако, гуляя заброшенным...
Кино
Премьера: 19.11.2020
Одержима сексом
Учениця старших класів католицької школи на ім'я Еліс завжди дотримувалася всіх правил...
Кино
Премьера: 05.11.2020
Упс! Приключения продолжаются...
Попав в ковчег, от всемирного наводнения спаслись не только знакомые нам животные, но и дв...
 
 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть