Головних лікарів обиратимуть по-новому. Цивілізована сплата за медичні послуги

02.12.2019

В обласній раді прийняли ряд важливих рішень, що сприятимуть розвитку медичної галузі у Дніпропетровській області та унеможливленню корупції.

Про це повідомили у прес-службі облради.

По-перше, сформований новий склад конкурсної комісії, яка обирає кандидатів на посаду головних лікарів. Принцип наступний: до її складу тепер входитимуть 3 представника трудового колективу лікарні, в якій і обирають очільника, а також 3 – від обласної ради та 3 – від громадських організацій.

До учасників конкурсу є чіткі вимоги відбору. Найголовніше виокремив голова обласної ради Святослав Олійник: «Хто такий сьогодні головний лікар? В першу чергу, він є менеджером, в розпорядженні якого є господарство - окреме лікарняне підприємство. Бюджет деяких сягає 100-150 млн грн на рік. Це великі гроші та відповідальність. Ми хочемо побачити від кандидатів чіткий план дій стосовно оптимізації бюджету та концепцію розвитку медзакладу!».

Друге важливе нововведення стосується багаторічної проблеми, що існує чи не в кожному медзакладі: оплата послуг «у конверті» лікарям. Пацієнти не повинні платити за те, що сплачує за них держава. Тож, аби мінімізувати таке явище як «конверти», усі послуги будуть чітко розподілені на безкоштовні та платні. Якщо послуга платна, за неї пацієнт має сплатити цивілізовано, у касу, та отримати чек.

Наразі на найближчу сесію готують проект рішення, який буде містити рекомендації для головних лікарів стосовно їх повноважень встановлювати ціни на ті чи інші послуги.

Директор Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк додає: «Головний лікар як менеджер буде нести персональну відповідальність за вартість кожної послуги. Він має професійно прорахувати її ринкову вартість, таку, аби люди могли сплатити за неї. А також вміти розподілити зароблені гроші і на зарплати працівникам, і на комунальні послуги, розхідні матеріали та резервний фонд. Соціально-незахищені верства населення мають бути забезпечені безкоштовними послугами, втім, до цього процесу необхідно залучати страхові компанії. І над останнім нам прийдеться ще плідно працювати».

Реалізація вищеназваних нововведень дозволить лікарням покращувати якість надання медичних послуг і витрачатися на розвиток лікарні, адже гроші йтимуть безпосередньо до бюджету медзакладу.

 

новини Кривий Ріг LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Опубликовано леонид в 02.12.2019 - 17:11.

А где же те деньги,которые ходят за пациентом?!

Опубликовано Гость в 02.12.2019 - 17:47.

Эта реформа коснулась первички - только семейных врачей, педиатров и терапевтов. Вторая очередь реформы должна была начаться весной 2020 года - и коснулась бы профильных врачей, но... Слуги Народа недофинансировали медицину на нужную сумму, и мало того - они забрали часть бюджетов местных, которые должны были пойти на медицину и образование, так что держитесь - наголосовали.

Опубликовано Гость в 02.12.2019 - 19:01.

Правильно писать и говорить-слуга урода..

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
2 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 13.02.2020
Сенсация
Несколько женщин решаются на то, чтобы противостоять боссу американского канала "Фокс...
Кино
Премьера: 13.02.2020
Остров фантазий
На удаленном роскошном курорте загадочный владелец осуществляет тайные мечты своих гостей....
Кино
Премьера: 11.03.2020
Жизель
«Жизель» - главный балет эпохи романтизма с его поклонением мечтам, оторваннос...
 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть