Криворізький досвід сортування переймає Полтавщина (фото)

24.09.2018

Уже третій сезон у Кривому Розі успішно реалізовується проект «Я сортую з «Чистим містом».

Завдяки взаємодії громадської організації «Чисте місто-КР» із заготівельно-переробним підприємством «Чисте місто» 40 середніх навчальних закладів Кривого Рогу отримали інформаційно-консультаційну підтримку та матеріально-технічне забезпечення, щоб почати перетворювати відходи на доходи.

Тільки за перший сезон 6 шкіл сумарно заробили на сортуванні понад 11 тисяч гривень і разом з іншими учасниками та учасницями проекту продовжують дивувати заробітком на вікна, тенісний стіл, підручники тощо.

Такий успіх не міг залишитися без уваги не тільки в Кривому Розі. Побажання запросити звучали і з Харкова, і з Дніпра, і з ближніх селищ та сіл.

Проте дійсно співпраця відбулася, коли громада озвучила, що готова брати на себе організаційні та фінансові зобов’язання.

Тож з 18 по 20 вересня на запрошення ГО «Зелене серце» за фінансової підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА менеджерка криворізького проекту Ольга Костіна в рамках проекту «Впровадження роздільного збору сміття в навчальних закладах Полтавської області» провела ряд зустрічей у селах та селищах Полтавщини.

У селищі міського типу  Диканька було проведено тренінг  «Механізми впровадження роздільного збору сміття у навчальних закладах» для 15 педагогинь та педагогів. Умотивовані вчителі та вчительки біології, хімії, екології, початкових класів та психологині навчалися визначати джерела вторинної сировини в школі, переконалися в перевагах переробки та можливості отримання доходів від здавання вторсировини, дізналися більше про стан переробної галузі в Україні, нормативно-правову базу. Та власне мали змогу отримати практичні поради  щодо організації роботи із сортування сміття в навчальних закладах.

Як це працює безпосередньо в роботі з дітьми, можна було спостерігати наступні два дні.

Перші кроки до сортування відходів зробили Шишацька спеціалізована школа ім. В. І. Вернадського та Яреськівська ЗОШ І-ІІІ ст., Диканський НВК та Великобудищанська ЗОШ І-ІІІ ст.  
Головним меседжем інформаційних занять від тренерки Ольги Костіної став заклик: «Сміття - це ресурс, який може приносити дохід! Сортуючи свої відходи, ми отримуємо не сміття, а вторинну сировину, яка приносить користь закладу у вигляді коштів, а навколишньому середовищу - у вигляді чистоти!».


Щоб закріпити ці знання і сформувати в дітей та дорослих звичку сортувати, вже найближчим часом у навчальних закладах, котрі є учасниками проекту, буде встановлено урни для сортування. Також буде проведено марафон «Я сортую!», під час якого діти протягом місяця сортуватимуть сміття вдома, а потім, зібравши всю вторсировину, школа віддасть її на переробку.