Міська влада Кривого Рогу знов підтримала гемодіалізних пацієнтів на відміну від Міністерства охорони здоров'я

23.09.2021

Міська влада Кривого Рогу в черговий раз підтримала пацієнтів, які отримують гемодіаліз, але не отримали ліки від Міністерства охорони здоров'я, як це належить за законом.


На захисті здоров’я мешканців. Виконком Криворізької міськради підтримав ініціативу в.о. міського голови Юрія Вілкула про виділення з міського бюджету 100 тис грн на термінове придбання лікарських препаратів людям з нирковою недостатністю.

В Україні діє державна програма, згідно з якою у лікарні для пацієнтів має надходити державне фінансування на процедуру гемодіалізу. Але гроші на гемодіаліз, без якого не можуть обходитися люди з нирковою недостатністю, вкотре будуть виділені з міського бюджету, так як з державного бюджету вони не надійшли.

«Ми вже не вперше виділяємо кошти для таких хворих, щоб компенсувати те, що не постачає МОЗ. Нещодавно виникли перебої з поставками витратних матеріалів для даної процедури, що поставило під небезпеку життя пацієнтів. Тому, враховуючи всі ризики для хворих, які не зможуть жити без регулярного очищення крові, ми взяли на себе ці витрати», - зазначив в.о. міського голови Юрій Вілкул.

У Кривому Розі 67 людей перебувають на програмному діалізі і ще 15 - на перитонеальному.

«У Кривому Розі є категорія людей, для яких регулярні медичні процедури і прийом медпрепаратів - життєва необхідність. Йдеться про хворих, яким потрібен гемодіаліз. Таких в нашому місті 82 особи. Під час гемодіалізу з людського організму видаляються токсичні речовини і нормалізується робота організму. Лікування надається безкоштовно. Місто не залишало і не буде залишати хворих криворіжців сам на сам зі своїми проблемами», - підкреслив Олександр Лук'яненко, заступник начальника управління охорони здоров'я.

Незважаючи на системні проблеми з фінансуванням лікарень, які по реформі стали автономними і повинні отримувати кошти з боку НСЗУ, за останні роки в місті побудовані і реконструйовані вже 50 нових амбулаторій, після передачі лікарень з обласного підпорядкування місту відкрито сучасний кардіологічний центр із двома агіографічними відділеннями у лікарні №9, відремонтовано 10, 11 лікарні, лабораторія у «шістнадцятці», у лікарні №2 запрацювало сучасне відділення блоку амбулаторного гемодіалізу, відкрито ще одне ангіографічне відділення. Також у місті буде реалізована ще низка медичних проєктів: капітальний ремонт інфекційної лікарні з облаштуванням сучасної клініко-діагностичної лабораторії; ремонт у міськлікарні №3, часткова реконструкція у «тисячці» та відкриття амбулаторії в Тернівському районі по вулиці Сірка. В цілому, у 2021 році  у міському бюджеті на підтримку та розвиток медицини (оплату енергоносіїв, придбання  обладнання, тощо) передбачено понад 240  млн грн. У тому числі, на виплату зарплати лікарям, у зв’язку із недофінансуванням з боку НСЗУ, вже спрямовано більше 21 млн грн.

 

Подписывайтесь на наш Telegram канал https://t.me/krlife_ua

 

новости Кривой Рог LIFE


 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Опубликовано Гость в 23.09.2021 - 11:56.

МОЗ обеспокоено больше бредом, творящемся в мире.

Опубликовано Гость в 23.09.2021 - 17:45.

Выгодней качать деньги на лекарства или отправлять за границу на транспоантацию . Медицинская мафия и преступный режим он такой.

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
1 + 13 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 09.09.2021
«Навколо світу за 80 днів» (Around the World)
Засновано на всесвітньому бестселері Жуля Верна. Від автора франшизи "Льодовиковий пе...
Кино
Премьера: 15.10.2021
Venom: Let There Be Carnage
Eddie Brock attempts to reignite his career by interviewing serial killer Cletus Kasady, w...
Кино
Премьера: 03.11.2021
вечные
Вечные — представители расы генетически улучшенных суперлюдей, тайно живущих на Земл...

 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть