Підліткова злочинність: що таке ювенальна пробація (фото)

12.02.2019

В рамках реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні створено окрему організаційну структуру для забезпечення ювенальної пробації.

Перш за все варто сказати, що в м. Кривому Розі створено та функціонує сектор ювенальної пробації, в якому на обліку перебувають  виключно неповнолітні засуджені та правопорушники. Здійснюють нагляд чотири співробітника: начальник сектору, старший інспектор, провідний інспектор та фахівець по роботі з суб'єктами пробації.

Про це повідомляє начальник сектору ювенальної пробації м. Кривий Ріг, майор внутрішньої служби Вікторія Балабан.

Пробація щодо неповнолітніх - це пробація щодо осіб у віці від 14 до 18 років, з урахуванням вікових та психологічних особливостей неповнолітніх, яка спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості і поліпшення соціальних відносин.

Сектор пробації взаємодіє з органами і службами у справах дітей, спеціальними установами, що здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень.

До соціально-виховної роботи із засудженими неповнолітніми також залучаються  батьки або їх законні представники.

Вже зараз неповнолітні стали слухачами програм, які вчать керувати своїм гнівом, керувати емоціями, спілкуватися з однолітками, вибирати професію, застерігають від вживання наркотиків, налагодженню стосунків із близькими і рідними. 

Перевагою пробації відносно неповнолітніх є те, що їх ресоціалізація і виправлення проводиться в громаді, без ізоляції від суспільства, відриву від сім’ї, що дозволяє запобігти травматичного впливу як в умовах перебування в місцях позбавлення волі.

Спеціально для роботи з неповнолітніми з урахуванням вікових особливостей розроблено спеціальні інструменти пробації: оцінку ризику вчинення повторного кримінального правопорушення, досудову доповідь, пробаційні програми.

Сектор ювенальної пробації м. Кривий Ріг розташований за адресою вул. Віталія Матусевича, 41. Наразі на обліку в секторі  перебуває 12 неповнолітніх звільнених з випробувальним терміном.