Пам'ять про Чорнобиль: до 33 річниці аварії на ЧАЕС у Кривому Розі відкрили пам'ятник (фото)

26.04.2019

З ідеєю створення пам'ятника до мера Юрія Вілкула звернулися чорнобильці. Міський голова підтримав їхню пропозицію. Наприкінці 2018 року  презентували  макет пам'ятного знаку з символічною назвою «Пам'яті чорнобильців».

І 26 квітня – в день 33 річниці аварії на Чорнобильській АЕС відбулася церемонія відкриття пам'ятного знака.

Про це повідомили у Відділі преси та інформації апарату Криворізького міськради та виконкому.

Він встановлений у Меморіальному комплексі на Алеї Слави - святому і знаковому місці для криворіжців.

На церемонії відкриття пам'ятного знаку мер Юрій Вілкул підкреслив: «Ми шануємо і хочемо увічнити подвиг героїв-ліквідаторів, які віддали життя за наше сьогодення і майбутнє. Це - найменше, що ми можемо зробити для них. Ці люди стали символом самопожертви і любові до рідної землі. Ми схиляємо голови перед їх світлою пам'яттю, говоримо слова вдячності сім'ям за мужність і терпіння».

Автором пам'ятного знаку є член Національної спілки художників України криворізький скульптор Володимир Токар. «Тридцять років країна працювала над ліквідацією наслідків аварії. У 2016 році завершені всі роботи по закриттю саркофага. Це і покладено  в ідею макета пам'ятника. Я хотів продемонструвати, як було до аварії на ЧАЕС та передати силу і міць трагедії, що спіткала  Україну. За задумом,  пам'ятний знак широкий повинен нагадувати нам, нашим дітям, онукам і правнукам, яка трагедія трапилася і як ми з нею жили», - сказав скульптор.

Кривий Ріг поважає та цінує своїх героїв-ліквідаторів. На відміну від інших міст, вже другий рік діє комплексна муніципальна програма підтримки криворіжців всіх пільгових категорій, в тому числі,  чорнобильців.

З початку 2019 року усі категорії чорнобильців, без винятку, а також  вдови, діти, ліквідатори та потерпілі внаслідок аварії, отримали з міського бюджету матеріальну допомогу на суму близько 16 млн. грн.

Також, для чорнобильців, як і для пенсіонерів та ветеранів, збережений безкоштовний проїзд у міськелектротранспорті, який скасували на рівні держави. Олексій Цибань, голова Криворізької міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" зазначив: «Ми вдячні місту за реальну підтримку та своєчасну допомогу. У нинішні складні часи це  вкрай важливо для нас. Події квітня 1986 року  й досі не втратили гостроти та актуальності. П'ять тисяч українців вирушили до місця трагедії, щоб ліквідувати її наслідки. І довели, що немає такої мети, якої  б не могли  досягти люди, коли у них за спинами знаходяться їхні сім'ї, діти, рідна земля».

До 33 річниці аварії на ЧАЕС більше 1,5 тисяч чоловік вже отримали матеріальну допомогу від міста на суму близько 6 млн. грн.

 

новини Кривий Ріг LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Опубликовано Гость в 27.04.2019 - 22:07.

Сколько стоит этот памятник? Может лучше было распределить средства, потраченные на этот памятник оставшимся в живых ликвидаторам, и обойтись памятной табличкой?
Низкий поклон погибшим в борьбе с мирным атомом и вечная память настоящим героям Украины!!!

Опубликовано Катерина. в 01.05.2019 - 17:04.

А сколько украли? Прошлый памятник (та бесвкусица за Саксаганским испоокомом) разворована была на 30-40%. Об этом ранее писали. А тут на выборы сынка Вилкул из бюджета города жертвовал. И памятничек новый вроде как кстати пригодился.

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 02.07.2020
Зов Джунглей
Настоящий анимационный блокбастер для всей симьи с забавными героями, в лучших традициях...
Кино
Премьера: 02.07.2020
Пираты Карибского моря: Месть Салазара
Йо-хо-хо! Капитан Джек Воробей снова на борту, поэтому берем курс на новые приключения! Ра...
Кино
Премьера: 04.07.2020
Форсаж: Хоббс и Шоу
Заклятые противники спецагент Гоббс и преступник Шоу живут за полярными принципами и никог...
 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть