ПриватБанк попереджає про шахрайство зі студентськими картками у Кривому Розі

02.10.2017

З початком навчального року на студентів чекає низка організаційних процедур, у тому числі і оформлення картки для виплат стипендії.

Криворізькі студенти отримують їх в ПриватБанку безкоштовно разом з кредитною карткою "Універсальна". Це відкриває широкі фінансові можливості, але нехтування правилами фінансової безпеки може призвести до проблем.

У Кривому Розі вже кілька років поспіль сотні студентів стають жертвами досвідчених шахраїв.

Про це повідомили у прес-офісі Криворізької філії ПриватБанку.

Схема проста: студенту пропонують "живі" гроші - дві-три сотні гривень - за його картку для виплат чи кредитку. Останньою студенти часто просто не користуються через її невисокий, а то й нульовий ліміт. Тому втратити її вважають невеликою проблемою, а тут ще й винагороду пропонують. Та разом з карткою студент продає свій пін-код та деякі особисті дані, що можуть знадобитись шахраям, - відповідь на секретне питання, дата народження тощо. На кредитну картку, як і на картку для стипендіальних виплат,  можна отримувати перекази та класти власні кошти для оплат - тут і розкриваються можливості для злочинів.

Є різні варіанти розвитку подій. На картку можуть бути зараховані кошти іншої ошуканої шахраями людини, перераховані гроші за операції, що підлягають карному переслідуванню, як-то за придбання наркотиків чи зброї. Є й простіші механізми - проводячи операції з карткою, кладучи та забираючи з неї значні суми, шахраї підвищують кредитний ліміт "Універсальної". А потім знімають його готівково. Результат - відчутний борг, що прив'язаний до рахунку студента. І саме йому відповідати перед правосуддям.

"На жаль, у українців ще не достатньо високий рівень фінансової грамотності. Це стосується і дорослих людей, що вже говорити про студентів. Вони ще не розуміють, що легенький шматок пластику - це їх справжній гаманець, - розповідає головний спеціаліст Служби безпеки Криворізької філії Приватбанку Сергій Рудь.  - Сказати правоохоронцям чи службі безпеки банку, що ви втратили картку - це одне. Це завжди приймається до уваги і приводить лиш до видачі нового пластику. Але як пояснити, що шахрай знає всі ваші коди та особисту інформацію? Так, звісно, це наївність. Але злочинна - студент самостійно дає доступ до конфіденційної інформації злодіям. І стає співвідповідальним за їхні дії".

Служба безпеки Криворізької філії ПриватБанку просить студентів бути обережнішими зі своїми картками - не передавати їх стороннім особам, тим паче не розголошувати паролі та конфіденційну інформацію. У випадку виникнення будь-яких питань варто зателефонувати на цілодобову безкоштовну гарячу лінію за номером 3700.

 

новини Кривий Ріг LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
9 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 01.06.2019
Финал Лиги Чемпионов - 2019 ("Тоттенхэм" и "Ливерпуль")
Смотри финал самого престижного клубного турнира Европы на гигантском экране!...
Кино
Премьера: 29.05.2019
Финал Лиги Европы 2019 ("Челси" и "Арсенал")
Смотри финал  на гигантском экране! В финале Лиги Европы сыграют команды...
Кино
Премьера: 09.05.2019
Покемон Детектив Пикачу
Фильм начинается с загадочного исчезновения частного детектива Гарри Гудмана. После этог...
 
 
Loading...

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть