Реабілітація дітей з інвалідністю: пам’ятка криворізьким батькам

05.07.2022

Не зважаючи на воєнні дії на території України, та погіршення соціально-побутових умов дітей із труднощами в розвитку або з інвалідністю, особливо внутрішньо переміщених дітей, структурними підрозділами соціального захисту населення продовжується робота щодо забезпечення таких дітей заходами з реабілітації.

Про це зазначили у міському департаменті соцзахисту.

Для отримання дітьми з інвалідністю послуг з реабілітації один з батьків або законний представник дитини має подати за місцем обліку до районного управління праці та соціального захисту населення заяву про направлення дитини до відповідної реабілітаційної установи та законодавчо визначені документи, а саме копії (з пред’явленням оригіналів):

- паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

- індивідуальної програми реабілітації (надалі – ІПР), що видана ЛКК лікувально-профілактичного закладу;

- паспорта громадянина України законного представника дитини з інвалідністю;

- документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);

- одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають про це відмітку в паспорті громадянина України);

- виписку з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я України.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до ІПР, у якій зазначається обсяг та строки їх проведення.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до ІПР за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І або ІІ ступенів – 16 тис. грн, ІІІ ступеня – 25 тис. грн, дитині-сироті/дитині, позбавленій батьківського піклування – вона збільшується на 50% для кожного ступеня.

Діти з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання) та діти віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою запобігання виникненню інвалідності) можуть бути забезпечені реабілітаційними заходами відповідно до Порядку здійснення реабілітаційних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 №31. Даний Порядок визначає механізм надання дітям з інвалідністю, дітям віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності), комплексних реабілітаційних послуг у державних реабілітаційних закладах сфери управління Мінсоцполітики України, комунальних реабілітаційних закладах.

Усі, кого зацікавила зазначена інформація, мають можливість ознайомитися із Переліком реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю, на веб-сайті Мінсоцполітики України: www.mps.gov.ua, за посиланнями «Особам з інвалідністю», «Реабілітація дітей з інвалідністю», далі - «Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я».

З ВКАЗАНОГО ПИТАННЯ МОЖНА ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ за місцем обліку в районних управліннях праці та соціального захисту населення ЗА ТЕЛЕФОНАМИ:

Металургійний район – (068) 499 1433;

Довгинцівський район – (068) 188 1010;

Покровський район - (068) 601 2651;

Інгулецький район - (096) 043 8568;

Саксаганський район - (097) 828 8432;

Тернівський район - (097) 503 3528, (067) 433 6786;

Центрально-Міський район -(067) 777 3560, (068) 690 3005.


Ваші зауваження та пропозиції можна надавати за електронною адресою:e-mail: upszn@kr.gov.ua

Телефон «гарячої лінії»: 097 027 26 24

 

новини Кривий Ріг LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

 

 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть