Робота на директора, одне мило на всіх, телевізор як єдина розвага: як живуть у Криворізькому психоневрологічному інтернаті (фото)

21.08.2017

Персонал Криворізького психоневрологічного інтернату не сприймає підопічних як людей з правами, власними інтересами та бажаннями. 

 

Такі висновки роблять монітори Національного превентивного механізму, повідомляє прес-служба українського Омбудсмана, пише Центр інформації про права людини.

Повідомляється, що у той час, коли у корпусі для ліжкових хворих проводився поточний ремонт, ці люди лежали в кімнатах у спеку з великою кількістю мух, дихаючи отруйними випарами фарби.

Монітори зауважують, що підопічних у вересні можна було б перевести до відремонтованого відділення, і тільки тоді проводити ремонтні роботи.

Стіни житлових кімнат фарбують у дратівливі, насичені кольори: яскраво-зелений, блакитний, фіолетовий. Монітори вважають, що проживання людей з психічними порушеннями у таких кімнатах — не лише некомфортне, а й може негативно впливати на стан психічного здоров’я.

Частина підопічних, які за твердженням персоналу тікають із закладу, знаходяться в окремому павільйоні. Він огороджений решіткою і зачиняється на замок. Жодних записів про використання такої ізоляції в їхній у медичній документації не було.

Підопічні твердили, що на час візиту моніторингової групи персонал відчинив двері павільйону, а в інші дні зачиняє на замок.

"Підопічні спали на цементній підлозі цього павільйону, а деякі з них — під палючим сонцем на траві. Хоча поруч знаходився відкритий літній павільйон з накриттям від сонячного проміння, де "відпочивав" автомобіль санітара", - йдеться у повідомленні моніторів НПМ.

На підсобному господарстві інтернату вирощують 65 корів та телят. За інформацією працівників інтернату, молоко дають лише 13 корів. Щоденно на харчоблок передається по 55 літрів молока. Це по 4 літри з корови в день.

"На такому "збитковому" господарстві підопічних щоденно примушують працювати, про що вони скаржились моніторам. Для цього їх піднімають о 6:00, щоб о 7:00 після сніданку йти на роботу", - повідомляють монітори НПМ.

Вони виявили, що у багатьох чоловіків поранення рук: вони заготовляли корми для худоби без рукавиць.

Монітори зафіксували, що підопічні працювали без інструктора з працетерапії.

Вони пасли гусей та баранів на власному господарстві директора, яке знаходиться на території установи.

У закладі немає щоденної зайнятості та осмисленої роботи підопічних. Єдина розвага – перегляд телепередач, але й цього позбавлені ліжково хворі.

"Вони роками лежать у ліжках. Для них радісними подіями є миття у банний день або спілкування з перукарем", — зауважують монітори НПМ.

Представники Національного превентивного механізму вказують на низький рівень гігієни серед підопічних.

"Коли хлопець захоплено розповідає, що він лежав у психіатричній лікарні і там значно краще, бо був умивальник з милом і дзеркалом, – такі слова крають серце", – ділиться враженнями монітор НПМ Ірина Лось.

Попри те, що на складі виявлено 1 420 рулонів туалетного паперу, переважна більшість підопічних стверджували, що вони або купують його за власні кошти, або не використовують його взагалі.

Зубні щітки та паста були відсутні. В одному з відділень для всіх підопічних був один шматок мила і декілька мочалок. Через те, що їх довго використовували, вони були темно-коричневими.

Одягнуті підопічні неохайно, часто в дірявий одяг.

Одяг і натільна білизна за конкретними підопічними не закріплена. Після прання видається будь-кому з мешканців.

Через такі порушення Офіс Уповноваженої Верховної Ради з прав людини підготувала акти реагування до Мінсоцполітики та Дніпропетровської облдержадміністрації.

 

Джерело: http://vgoru.org/index.php/prava-lyudini/item/20791-robota-na-dyrektora-...

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Опубликовано Гость в 21.08.2017 - 13:47.

Всегда к душевнобольным относились с заботой. Помню у бабушки был в селе такой, так он по очереди ночевал во всех домах и каждый старался накормить его лучше соседа, не из гордыни, а для совести, что с каждым такое могло быть, а раз ты здоров, помоги тому кто сам о себе не может позаботиться. Пока отношение к старикам, детям, больным не изменится, будет страна в яме! А сейчас - злоба превыше всего, ненависть, убийства, не поймём, всем беда!!!

Опубликовано Свобода - Українець в 21.08.2017 - 16:54.

КОЛИ ХВОРОБИ ЗНИЩУЮТЬ ДО ТЛА
І ТІЛО, Й ДУШУ, І ЖИТТЯ БЕЗЦІННЕ, —
БАНДЕРА НАМ НА ПОДИХУ КРИЛА,
В СЕРЦЯ НЕСЕТЕ ВІЧНЕ І БЕЗЦІННЕ.
БАНДЕРА ДАСТЬ НАМ СИЛИ І ЩЕДРОТ,
І ПЕРЕМОГ НА ЦІЙ СТЕЖИНІ БОЛЮ,
І ПАЦІЄНТІВ СЦІЛИТЬ НАЧЕ БОГ,БО ВІН НАС ВСІХ ОСВЯЧУЄ ЛЮБОВ’Ю.

Опубликовано Гость в 21.08.2017 - 20:01.

Псих что ли?? Вот как начали "прославлять" вашего бандеру, так люди и стали еле выживать! Медицине капец, эта ведьма американская всё гробит, будут только в "центрах" принимать, считается, что у нас под жо...й у каждого машина, сел и поехал!! А вот такие дурачки. всё блеят стишочками...ты оглянись, люди умирают.

Опубликовано Старпёр в 21.08.2017 - 20:13.

НЕ БУЯНЬ, УСПОКОЙСЯ И ВЕРНИСЬ В ПАЛАТУ А ТО СЕЙЧАС САНИТАРОВ ПОЗОВУ!

Опубликовано Гость в 21.08.2017 - 21:06.

Старпёр написал:
НЕ БУЯНЬ, УСПОКОЙСЯ И ВЕРНИСЬ В ПАЛАТУ А ТО СЕЙЧАС САНИТАРОВ ПОЗОВУ!

ДЫК ЗОВИ, ТЕБЕ УЖЕ ПОРА УКОЛ СДЕЛАТЬ, А Я ДОМА, У КОМПА. ПОДАЛЬШЕ ОТ ПАТРИОТОВ И ПСИХБОЛЬНИЦ!!))

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
6 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 14.06.2018
8 подруг Оушена
Дебби Оушен собрала команду, чтобы попытаться совершить невозможное - ограбление в ежегодн...
Кино
Премьера: 13.06.2018
RSC: Макбет
Возвращаясь с битвы победителем, Макбет встречает на холме трёх ведьм. Поверив их зловещим...
Кино
Премьера: 24.05.2018
Соло: Звездные войны. История
Фильм о начале приключений космического сорвиголовы Хана Соло и его постоянного...
 
 
Loading...

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть