Офіційно: Вчора АМКР нещадно травив мешканців Кривого Рогу (фото)

31.05.2019

Вчора, 30 травня, забруднення атмосферного повітря міста від виробничої діяльності ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» спостерігалося візуально (смог) та відчувалося фізично (специфічний запах). Про це повідомили у Відділі преси та інформації апарату Криворізької міськради та виконкому.

У зв’язку з цим, 30 травня зранку управлінням екології з залученням державної лабораторії Міністерства охорони здоров’я організовано проведення інструментально-лабораторних вимірів якості атмосферного повітря по вул. Криворіжсталі (І дільниця) та вул. Ландау (наближена до коксохімічного виробництва). 

Показники якості повітря на міському автоматизованому посту №5, що знаходиться практично на межі санітарно-захисної зони ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (вул. Нікопольське шосе станція швидкісного трамвая «Кільцева»), протягом доби 29 травня перевищували граничнодопустимі максимально-разові та середньодобові концентрації по оксиду вуглецю і пилу, сьогодні в нічний час також фіксувалися перевищення максимально разових граничнодопустимих концентрацій оксиду вуглецю, зранку максимально-разові концентрації оксиду вуглецю фіксувалися в межах від 3,5 до 4,4 мг/м3. При цьому автоматизовані пости ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» №1,2 в Металургійному районі не фіксують перевищення граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі.

Але, панорама викидів від джерел металургійного і коксохімічного виробництва, та обурення мешканців міста говорять про інше, крім того, з невідомих причин додались викиди від газоскидного пристрою коксохімічного виробництва (яскравий факел).

Всі матеріали по фактам перевищень будуть направлені до прокуратури міста та до Державної екологічної інспекції.