У Кривому Розі працює унікальна бібліотека на 11 тисяч примірників спеціальної технічної літератури (фото)

06.07.2022

На базі УКЦ Криворізького залізорудного комбінату існує технічна бібліотека, загальний фонд якої формувався як єдиний бібліотечний фонд технічної літератури.

Кількісний фонд бібліотеки складає більш ніж 11 тисяч примірників, до яких включені примірники з точних наук – математики, фізики, хімії, а також картографії, топографії, геодезії, геоморфології; загальнотехнічних дисциплін і спеціалізованими за напрямком гірничодобувної промисловості.

До загальнотехнічної літератури належать примірники з матеріалознавства, електротехніки, технічної механіки, слюсарної справи.

Основні книжкові видання та підручники складаються з посібників з гірничої справи, починаючи з родовищ корисних копалин, засобів розробки, проєктування гірничих підприємств, технології гірничого виробництва, монтаж гірничого обладнання.

У більшості випадків видання не викладені в сканованому, або перевиданому вигляді в Інтернеті, тому при здійсненні технологічних процесів у працівників Криворізького залізорудного комбінату виникають різні питання щодо виробничих моментів. У бібліотечному фонді УКЦ можливо знайти необхідну літературу про технологію розробки та видобутку рудних копалин, машини та механізми, схеми, транспортування та іншу інформацію, корисну не тільки досвідченим фахівцям, а й робітникам, які підвищують кваліфікацію шляхом навчання без відриву від виробництва.