У Кривому Розі пройшов третій форум KryvyiRih GREEN Strategy (фото)

28.02.2020

Протягом дня, 28 лютого, державні посадовці, екологи, представники місцевого самоврядування та промислових підприємств обговорювали нагальні екологічні питання Кривбасу та окреслили шляхи з покращення стану навколишнього середовища та здоров’я мешканців.

Про це повідомили у міському управлінні преси та внутрішньої політики.

Відкриваючи третій екологічний форум, міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул зазначив: «Питання екології – найважливіше для Кривого Рогу. Хочу підкреслити, що ми системно та комплексно підходимо до його вирішення. У нас є чіткий план заходів, визначений муніципальною екологічною програмою до 2025 року. Програма охоплює всі напрямки покращення показників довкілля: атмосферне повітря, водні ресурси, рекультивацію земель, об’єкти природно-заповідного фонду, озеленення. Сьогоднішній захід – це ще одна можливість для об’єднання зусиль всіх гілок влади - державної, обласної, місцевої, а також громадськості та підприємств для ефективного вирішення екологічних питань».

В рамках форуму пройшли чотири панельні дискусії на яких обговорювали реформу екологічного контролю та моніторингу, особливості формування екологічних податків та проблеми шахтних вод Кривбасу. Коло спікерів склали представники Міністерства енергетики та навколишнього середовища, комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, Держекоінспекції України, ГО «Екологічна рада Криворіжжя», підприємства групи «Метінвест» та «АрселорМіттал Кривий Ріг».

«Справді, навантаження на екологію у місті велике. Все, що залежить від місцевої влади і на що місто може впливати – робиться.  Однак,  є  проблеми, які потрібно вирішувати на різних рівнях, як з областю так і державою.  Тому, подібні  екологічні форуми –  достатньо  ефективна платформа для  спілкування, конструктивного діалогу та можливість почути один одного», - зазначив Олександр Скакальський, координатор ГС «Громадська екологічна платформа».   

З 2012 року у Кривому Розі розпочато впровадження та розбудову автоматизованої системи моніторингу за станом атмосферного повітря. У місті функціонує 28 автоматичних постів якості атмосферного повітря, з них 5 міських та 13 промислових висвітлюються в модулі "ЕКОМОНІТОРИНГ" на порталі "Криворізький ресурсний центр".

Для комплексного аналізу даних постів автоматичного спостереження за якістю атмосферного повітря у 2019 році створено Аналітичний відділ показників атмосферного повітря на базі КП "Інститут розвитку міста Кривий Ріг" Криворізької міської ради.

Кривий Ріг – єдине місто в Україні, яке визначає вплив найбільших промислових підприємств на довкілля та здоров’я мешканців. За результатами проведених робіт напрацьовані та направлені пропозиції до органів законодавчої та виконавчої влади.

Крім того, конкретні пропозиції з вирішення екологічних проблем Кривбасу міський голова Юрій Вілкул передав голові Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олегу Бондаренку та депутатам Верховної Ради України під час проведення   виїзного засідання Комітету у Кривому Розі у жовтні минулого року.

Грунтовна робота містом проведена стосовно порушених  та відпрацьованих земель.  Зокрема, у 2012 році за ініціативи міської влади, підтриманої підприємствами, розроблений проєкт та схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2013 року №178-р концепція Державної програми дослідження стану техногенної частини земної кори Криворізького залізорудного басейну для запобігання виникненню на його території катастрофи техногенного та природного характеру. Проте, до цього часу програма не затверджена.

 

новини Кривий Ріг LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
2 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 17.03.2020
Сьогодні кіна не буде
Увага! У зв'язку iз затвердженими Урядом та органами мiсцевого самоврядування заход...
 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть