У Кривому Розі відбудеться акція «Годувати — не соромно»

04.08.2021

8 серпня на проспекті Поштовому о 18:00 відбудеться акція «Годувати — не соромно».

Захід організовує в межах проєкту «Кривий Ріг — Зручний» Об’єднання Відповідальних Громадян.

Мета акції — закликати суспільство толерантно ставитися до матерів, які годують немовлят груддю в громадських містах: транспорті, зупинці, парку, кінотеатрі тощо, а також з’ясувати в мешканців необхідність спеціально відведених місць для годування дітей у публічних просторах.

У час стрімкого технологічного прогресу та широкої інформаційної кампанії про користь грудного вигодовування жінки, які годують груддю в громадських місцях, стикаються з ОСУДОМ із боку суспільства. У кращому разі на них косо дивляться, у гіршому — відверто висловлюють своє невдоволення.

«Коли я годувала старшого сина, до мене підійшла жінка років шістдесяти і сказала, що те, що я роблю, — соромно, порадила мені десь сховатися або накритися. Тоді я її відправила на фонтан, аби вона чоловіка з оголеним торсом присоромила», — розповідає одна з організаторок акції Анна Атаманчук.

8 серпня в межах проєкту «Кривий Ріг — Зручний» о 18:00 на проспекті Поштовому відбудеться акція «Годувати — не соромно». Захід присвячений Всесвітньому тижню підтримки грудного вигодовування, який проходить із 1 по 7 серпня в близько 170 країнах світу. Зазвичай в Україні, зокрема в нашому місті, тиждень грудного вигодовування проводиться вже кілька років, але переважно в медичних установах, пов’язаних із дітьми, народжуваністю, — у пологових будинках і пренатальних центрах. Ми ж вирішили розширити аудиторію й уперше влаштувати акцію просто на вулиці.

Анна Атаманчук пояснює: «Ми хочемо долучити людей із вулиці, аби вони зрозуміли, що годування дитини — це природний процес. І сексуалізація або присоромлення жінки, що годує дитину, не є нормою. Це неправильно, тому що дитина не може контролювати свій голод, перетерпіти його. Згідно з рекомендаціями ВООЗ дитину потрібно годувати тоді, коли вона просить. Грудне молоко — найкорисніша їжа для дитини. Жінка могла погодувати дитину вдома й вийти на вулицю, але тут дитині через зміну температури, навколишнього середовища захотілося знову їсти, і це нормально. Ми маємо сприймати жінок, що годують грудьми, як людей, що п’ють каву на вулиці. Це не соромно, це природно».

У галереї просто неба будуть представлені фотокартки робіт відомих художників із зображеннями жінок, які годують груддю. Також волонтери проведуть опитування щодо необхідності облаштування місць годування дітей у публічних просторах.

Дорогі жінки, якщо ви мали досвід годування дітей грудьми в парку, кінотеатрі, лікарні чи деінде, розкажіть, яким він був. Чи доводилося вам стикатися з осудом? Чи почувалися ви комфортно? Якщо ні, то чому? Що вас особисто зупиняє від годування груддю в людних місцях?

Акція стартує о 18:00 на проспекті Поштовому.новини Кривий Ріг LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Опубликовано Гость в 04.08.2021 - 18:14.

а почему эти затейщики (цы) не думают, что на этот перформанс могут прийти совершенно нездравые дяденьки (маньяки, пассивы и т.д.) поглазень на упругие груди кормящих мамаш. А затем перевозбудиться и искать любую жертву, чтобы удовлетворить свои извращенные потребности.
Да любому человеку, у которого есть дети, абсолютно нет разницы, где, кто и чем кормит грудного ребенка!!! А у кого нет деток – у тех еще наушники в ушах и им абсолютно пофиг)
Я видела этих «шелтерщиц» ,которые уже спецом кормят везде своих детишек, выставляю грудь. А НЕшелтирщицы тоже кормят, когда потребность есть, но грудь прикрывают пеленкой или платочком.
Реально не туда они((

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
1 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 07.08.2020
Порко Россо
«Порко Россо» - самый взрослый, довольно печальный и, по мнению многих кинок...
Кино
Премьера: 09.09.2021
«Навколо світу за 80 днів» (Around the World)
Засновано на всесвітньому бестселері Жуля Верна. Від автора франшизи "Льодовиковий пе...
Кино
Премьера: 09.09.2021
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Shang-Chi, the master of unarmed weaponry based Kung Fu, is forced to confront his past af...

Последние новости

 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть