У Кривому Розі відбувся міжнародний семінар «Перлини культури їдиш» (фото)

19.04.2017

З 12 по 14 квітня у нашому місті відбувся важливий захід.

Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», ГО «КЕТЕР» (Кривий Ріг, Україна) та Міжнародний Центр мови і культури їдиш при Всесвітньому Єврейському Конгресі (Вільнюс, Литва), за підтримки Криворізького державного педагогічного університету і Криворізького економічного інституту Київського національного університету ім.. В. Гетьмана, проводили Міжнародний науково-практичний семінар «Перлини культури їдиш» для студентів та вчителів міста.

Цей захід відразу зацікавив місцеву інтелектуальну спільноту, оскільки лекторський склад був представлений дуже відомими в усьому світі вченими: д-р Мордехай Юшковський, завідувач кафедри їдиш в Педагогічному коледжі «Левінські» (Тель-Авів, Ізраїль), академічний директор Міжнародного Центру мови і культури їдиш при Всесвітньому Єврейському Конгресі (Вільнюс, Литва) та Тетяна Батанова, викладач Міждисциплінарної сертифікатної програми з юдаїки в Національному університеті «Києво-Могилянської академії», науковий співробітник Національної бібліотеки ім. В. Вернадського (Київ, Україна).

Тематика міжнародного науково-практичного семінару була присвячена культурі і мові їдиш. У ході заходу виступаючі аналізували складові характеристики культурних надбань європейських євреїв, які отримали відображення в мові та літературі, порушили питання про звичаї в єврейському містечку, родині, про міграційні процеси, міграційні процеси, що розкидали народ на терени всіх континентів. Для криворіжців ця тема досить логічна, оскільки минуле нашого краю тісно пов'язане з їдишськой історією євреїв гірників і хліборобів. Тому слухачі були в захваті й від змістовного наповнення лекцій, й від харизматичного виступу поважних лекторів.

На завершення семінару були підведені підсумки плідної роботи та обговорені можливості і форми подальшої співпраці між інституціями, які організували захід.