У Кривому Розі вивчали можливості перевезення велосипедів у тролейбусі (фото)

08.04.2021

Активісти ГО Об’єднання Відповідальних Громадян оглянули технічні можливості салонів міських тролейбусів Кривого Рогу на предмет можливості перевезення велосипеда.

Таке обстеження вдалося провести завдяки допомозі депутатки міської ради Світлани Сови.

Для огляду активістам надали 4 типи тролейбусів, що курсують Кривим Рогом.

Дніпро Т-203 — 30 машин. У салоні є місце для велосипеда, але його треба зафіксувати, щоб не бруднив обладнання й інших пасажирів. На тролейбуси не збіг термін гарантії, тож заборонено самостійно вносити будь-які зміни. Логічний крок — запит до виробника про вдосконалення салону ременями кріплення велосипеда.

ЮМЗ Т-2 — 19 машин. У задній частині салону є місце для велосипеда. Але там розташований дизельний відсік і блокувати доступ до нього заборонено.

ЗіУ-9 — 14 машин. Найбільш сприятлива для змін модель. У задній частині салону можна замінити наявні сидіння на відкидні. У такому разі з’явиться можливість встановити стійку для велосипеда, де він нікому не заважатиме.

ЛАЗ Є183Д — 4 машини. Запропонована нам до огляду машина проходить капремонт. Можливе місце для велосипеда завузьке, але сам факт капремонту дає простір для того, щоб зробити тролейбус більш доступним для велосипедистів.

Як зазначилаАнна Атаманчук, велосипедист робить послугу міському середовищу, коли в години пік не претендує на місце в транспорті, а рухається своїм ходом. Випадки, коли справді потрібна допомога, рідкісні, це травмування велосипедиста або поломка ровера. У такі моменти велокористувача не можна залишати «за бортом». І способи зробити це комфортним для всіх, як сподівається Анна, будуть знайдені та реалізовані.