У Музеї Михайла Мармера розпочався Марафон скорботи, присвячений даті – 27 січня – Дню пам'яті жертв Голокосту (фото)

19.01.2022

27 січня світ вшановує пам'ять жертв Голокосту.

Цю дату встановлено Генеральною Асамблеєю ООН у листопаді 2005 не випадково – 27 січня 1945 року 6-а армія 1-го Українського фронту звільнила невелике польське місто Освенцім та табори смерті Аушвіц і Аушвіц-2-Біркенау. Досвідчені фронтовики, яким смерть не раз дивилася в очі, жахнулися від того, що побачили: гори трупів, котрі нацисти не встигли утилізувати, напівживих, – обтягнуті шкірою скелети, – людей, що через глибоке виснаження не могли рухатися, і до кінця не вірячли у те, що їхні страждання закінчились.

Аушвіц став світовим символом нацистських злочинів. «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…», йдеться у Резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Україна приєдналася до цього документу у 2012 році та разом зі всім світом почала відзначати пам'ять про цю сумну подію. 

Щороку до цієї дати у Криворізькому музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» проводяться церемоніальні заходи. 2022 рік не став винятком – з 19 січня по 1 лютого у музеї проходитиме Марафон скорботи, присвячений пам'яті безневинно загиблих у роки Голокосту. У Марафоні візьмуть участь студенти та школярі криворізьких навчальних закладів та шкіл сільських районів.