В музеї «Музей Михайла Мармера» відбулося відкриття фотовиставки Дмитра Муравського (фото)

24.10.2016

21 жовтня в Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» відбулася презентація соціального фотопроекту військового фотокореспондента та волонтера Дмитра Муравського «Коли закінчиться війна…», впровадження якого у Кривому Розі ініціював Сергій Бурлака, голова Правління ГО «Волонтерська платформа».

Відповідно до актуальністю проекту, його реалізацію здійснювали кілька соціальних інституцій: Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера», ГО «Благодійний фонд Костянтин Караманіц», ГО «КЕТЕР», ГО «Професійний розвиток», Криворізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також ТОВ «Вертикаль «Рекламна Кампанія».

«Коли закінчиться війна…» – це довгостроковий багатофункціональний проект, який включає кілька циклів («Рани війни», «Жахи війни», «Обійми війни», «Все тільки починається» та ін.). Часовий проміжок та географія фоторобіт охоплюють всю зону АТО (Слов’янськ, Краматорськ, Волноваха, Іловайськ, Комінтерново, Красногорівка, Широкино, Дебальцеве, Донецький аеропорт, Гранітне, Зайцеве, Авдіївка, Мар’їнка та ін.). Головною метою автора є привернення широкого кола громадськості до проблем соціалізації учасників АТО, членів їх родин й тимчасово переміщених осіб із Сходу України.

Вперше презентація проекту відбулася 7 жовтня 2016 року у Києві в приміщенні «Українського дому» та одразу набула розголосу по всій країні. Зважаючи на патріотичний настрій населення Кривого Рогу, громадські активісти та представники волонтерських організацій вирішили долучитися до спільної ідеї показу реалій сучасної війни та непідробних емоцій учасників бойових дій в зоні АТО, про які, за часту, самі солдати мовчать.

Охочих побачити фотовиставку в місті виявилося чимало. До Музею Михайла Мармера завітали школярі, студенти, курсанти, викладачі вищих навчальних закладів, полісмени, учасники бойових дій в зоні АТО небайдужі городяни.
На відкритті виставки з вітальними словами виступили всі бажаючі, серед яких були Сергій Нежинцев, голова Центрально-Міської ради, Микола Колесник, активний волонтер, куратор Батальйону Кривбас, Юрій Сіньковський, полковник запасу, заступник командира Батальйону Кривбас, голова ГО «БНЗ Кривбас». Ігор Железняк, депутат Центрально-Міської ради, представник Центру допомоги бійцям АТО та членам їх сімей, співорганізатор проекту, Любов Висоцька, викладач Криворізького коледжу Київського національного університету. Кожен з них наголосив на тому, як сьогодні важливо розуміти ситуацію в Україні і бачити війну із середини, аби допомогти воїнам, що стоять на захисті миру й свободи всієї країни, що кожне фото – не просто кадр, зроблений під час бою, це фрагмент життя людей, які жертвують собою заради усіх нас.

Потрібно відзначити, що більшість фоторобіт Дмитра Муравського впізнаються – вони багато друкуються, навіть стали українським символом мужності, героїзму та волі. Розглядаючи фотографії, гості не приховували своїх вражень від таланту й майстерності автора: серед дорослих чулися дискусії, а в колі молоді – захоплення мужністю героїв.
Кожен, хто побував на заході, зміг побачити не лише уривки сьогоднішніх реалій на Сходу України, а й відчути на собі тягар війни за незалежність держави.
Для жителів і гостей міста нагадуємо: відвідати виставку можна щодня, крім суботи, з 11.00 до 16.00.