Як працюватимуть батьківські фонди у дитсадках: Перше масштабне обговорення пройде вже наступного тижня

05.12.2014

Сьогодні влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади здійснюється через електронну чергу.

Батьки можуть подати усі необхідні документи в електронному вигляді і далі відстежувати переміщення черги. При цьому уся інформація залишається конфіденційною, а обійти чергу, давши хабара, неможливо. Крім того, жодних вступних внесків для батьків не передбачено. Проте виникають ситуації, коли батьківські інвестиції таки необхідні.

Про це йшла мова на прес-конференції директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександра Демчика.

«70% місцевих бюджетів йдуть на освіту. Зокрема, це утримання приміщень та виплата заробітних плат вихователям. Батькам доводиться платити за харчування та заняття дітей у гуртковій роботі, як-то вокал або хореографія. До збору коштів на певні потреби навчального закладу можуть долучатися батьківські комітети. Але ці гроші не повинні проходити через, скажімо, вихователів. Це питання повністю підконтрольне батькам і робити внесок чи ні – рішення кожного з них», - зазначив Олександр Демчик.

Він також додав, що робота подібних фондів має бути прозорою. Інформація про зібрані та витрачені кошти має бути доступна громаді.

Спільний механізм діяльності батьківських фондів у дитсадках буде обговорюватися 12 грудня. До діалогу запрошені представники батьківської спільноти. Загалом, потрапити до дитячого садочку на Дніпропетровщині можна через електронну реєстрацію. Усі правила проходження реєстрації зазначені у спеціальній інструкції. За словами директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександра Демчика, ставати до черги бажано вже в перші місяці після народження дитини.

Запропонувати свої варіанти вдосконалення роботи системи електронної реєстрації можна за телефоном: (056) 770 68 00. Про факти будь-яких порушень чи здирництва при зарахуванні до дитсадку необхідно повідомити до місцевих органів управління освітою або ж звернутися до правоохоронних органів.

Крім того, за інформацією Олександра Демчика, наразі в дошкільних навчальних закладах області початкову освіту здобувають 1,3 дітей з Донбасу та окупованого півострову Крим. Ці дошкільнята розміщені за рахунок додаткових місць. Загалом у дитсадках області виховуються 112 тис дітей.

Разом з тим, у 2014 році було відновлено 2 дитячих садки, створено 2 навчально-виховні комплекси та відкрито 30 додаткових груп – це 740 додаткових місць для дітей.

 

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
1 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 18.04.2019
После
Тесса Янг – молодая девушка, старательная студентка из хорошей семьи, ничего плохого...
Кино
Премьера: 14.05.2019
Avengers: Endgame (eng)
The grave course of events set in motion by Thanos that wiped out half the universe and fr...
Кино
Премьера: 01.05.2019
Лига Чемпионов: Барселона - Ливерпуль
Первый полуфинал Лиги Чемпионов. "Барселона" VS "Ливерпуль"
 
 
Loading...

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть