Наше місто опинилось на межі питної катастрофи – ворог знищив джерело централізованого питного водопостачання. Для вирішення ситуації впровадили різні проєкти – з інших джерел водопостачання. Тож якість питної води в житлах криворіжців змінилась. Питання – на скільки?
Містяни скаржаться на те, що у питній воді змінився колір, з`явилась каламутність, підвищилась жорсткість тощо.
Тож фахівці ГО екологічного спрямування «Досить труїти Кривий Ріг» провели лабораторні дослідження питної води з різних районів міста (Довгинцівського, Металургійного, Центрально-Міського та Тернівськогоі) і поділилися результатами, висновками:
«Так, людям не здається, якість води в мережі дійсно знизилась. Особливо це стосується тих районів, водопостачання яких здійснюється з Південного водосховища, вода в якому втратила стабільність.
Органолептичні показники, а саме колір, каламутність, запах та присмак, залишають бажати кращого. Реакція середовища – кислувата. У воді підвищений солевміст (на межі допустимого поправками 2022 року чи навіть трохи вище), загальна жорсткість вища, ніж зазвичай, але знаходиться на межі норми. Присмаку заліза, який відчувають мешканці міста, теж є пояснення – вода поступає із КРЕСівського водосховища, яке розташоване посеред промислового міста, де видобувається залізна руда. За результатами аналізу води вочевидь зрозуміло, які райони міста мають інше джерело водопостачання.
Оскільки в нас не було можливості відібрати проби води для порівняння одразу після водопідготовки, ми не можемо стверджувати, чи знижений рівень pH та концентрація заліза – наслідок зношених мереж, чи в цих умовах недопрацьовує система водопідготовки. Скоріш за все впливають обидва чинники. Як відомо, перебої у водопостачанні погано впливають на стан труб, що також врешті решт знижує якість води у наших кранах. А те, що водопровідна мережа міста в жахливому стані – ні для кого не секрет. Вона дуже зношена і потребує заміни.
Можливості громадського моніторингу не дозволяють провести мікробіологічні дослідження. Але і за результатами наших досліджень можна зробити висновок, що санітарно-хімічна небезпека від споживання такої води відсутня. Так, це не найкраща якість води з крана, але давайте пам’ятати, що у літню спеку в умовах ліквідації наслідків руйнування Каховської ГЕС вона у нас все ж таки є.
Загальна рекомендація всім мешканцям від експертів ДТКР: використовуйте побутові фільтри для доочищення води та за можливості – споживайте поки бутильовану, очищену воду для питних потреб».
новини Кривий Ріг LIFE