29 та 30 вересня – дні жалоби та суму для всього цивілізованого світу. У 1941 році в ці дні в київському урочищі Бабин Яр було розстріляно понад 30 000 євреїв. За весь період нацистської окупації України в цьому місці обірвалося життя понад 100 000 людей: євреїв, ромів, українців, поляків…
Бабин Яр – світовий символ людської трагедії.
Враховуючи той факт, що нацистська окупаційна влада цілеспрямовано проводила політику тотального знищення єврейського населення без шансів на порятунок у всій Європі, Україна в роки Другої світової війни стала одним великим «Бабиним Яром»… І Криворіжжя не було винятком… Усього в нашому регіоні за період гітлерівської окупації було знищено близько 15 000 євреїв. Наймасовіші акції знищення відбулися біля шурфу шахти №5 (10500 жертв, з них 6500 – євреї), в Інгульці (понад 2000 євреїв), Сталіндорфському єврейському національному районі (близько 4000).
28 вересня біля пам’ятного знаку «Криворізька трагедія» відбулася церемонія скорботи, в якій взяли участь представники Асоціації «Союз підприємців Кривого Рогу». Вони вшанували пам’ять безневинно загиблих євреїв Криворіжжя запалюванням свічок, хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Після церемонії для учасників заходу у Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» відбулася інтерактивна лекція «Втрачений світ. Єврейська історія Криворіжжя».
Хоч би скільки років минуло, людство пам’ятатиме життя, які забрав нацизм. І завжди пам’ятатиме, що те зло було покаране.
Ніколи знову! Для України ці слова мають значення. І матимуть.
новини Кривий Ріг LIFE