Печією називають дискомфорт та відчуття печіння у верхніх відділах живота та грудей, що виникають через потрапляння до стравоходу вмісту шлунку. Цей стан є поширеним та з’являється як у дорослих, так і у дітей. Щоб усунути печію, застосовують лікарські засоби різних фармакологічних груп. Ефективно допоможуть впоратися з дискомфортним відчуттям інгібітори протонної помпи, такі як Омез. Обрати необхідні ліки та їх дозування ви зможете за посиланням https://anc.ua/ru/product/omez.
Як вона проявляється?
Печію зазвичай супроводжує відрижка та здуття живота, також виникає нудота. Відчуття печіння з’являється після приймання їжі та може тривати декілька годин. При зміні положення тіла дискомфорт може посилюватись. Під час печії хворі скаржаться на утруднення ковтання та порушення сну. Слід зазначити, що у деяких хворих відчуття печіння в грудях може виникати не через печію, а внаслідок прогресування захворювань серця. Маркером проблем з серцево-судинною системою є виникнення дискомфорту після фізичних навантажень та стресових ситуацій, воно не пов’язане з прийомами їжі. Якщо при прийманні нітрогліцерину стан покращується – проблема не з травною системою, а з серцем.
Чому з’являється?
Печіння може виникати у здорових людей через такі фактори:
- переїдання;
- з’їли багато цитрусових;
- вживали гостру їжу;
- зловживання кавою;
- вживання газованих напоїв;
- приймання медикаментів, що подразнюють шлунок;
- хронічний стрес;
- підйом ваги одразу після приймання їжі.
Крім того, печії може сприяти:
- паління;
- надлишкова вага тіла;
- вагітність;
- тісний одяг, що здавлює живіт.
Викликати печію на регулярній основі можуть захворювання шлунково-кишкового тракту. Тому якщо ви періодично страждаєте від печії, необхідно звернутися за консультацією лікаря-гастроентеролога.
Як лікувати?
У більшості випадків напади знімаються безрецептурними ліками, такими як:
- антацидні засоби;
- блокатори H2-гістамінових рецепторів;
- інгібітори протонної помпи.
Обирати ліки слід з урахуванням причини виникнення печії. Обрати необхідні препарати пропонуємо в онлайн аптеці https://anc.ua/ru. Для ефективного та безпечного лікування цього стану необхідно звертатися до лікаря-гастроентеролога. Уникнути нападів можна також шляхом профілактики, яка здійснюється за допомогою внесення змін до раціону та способу життя:
- лягайте спати через декілька годин після останнього приймання їжі;
- уникайте переїдання;
- не споживайте продукти, що можуть викликати печію;
- відмовтеся від кави, спиртних та газованих напоїв;
- відмовтеся від паління;
- слідкуйте за масою тіла;
- дотримуйтесь дієти.
Ці прості поради допоможуть вам попереджувати приступи печії та покращити якість життя.