Ініціатива зробити виш дружнім до тварин виникла на початку повномасштабного вторгнення: тоді до укриття закладу люди почали приходити разом з домашніми улюбленцями.
Чому виникла така ідея та як її сприймають студенти, розповідає Суспільне.
Другокурсник Сергій прийшов до університету разом зі своєю собакою Басею. Те, що можна із собою взяти домашню улюбленицю, дуже зручно, зазначив студент.
“Можна прийти з собакою, інколи навіть зручно, коли гуляєш з нею і можеш зайти щось дізнатись, забрати документи. Або під час повітряної тривоги, Бася дуже лякається вибухів, можна піти з нею в укриття”, — розповів криворіжець.
Сергій додав: одинадцятирічну Басю родичі вивозили з окупованої Нової Каховки на Херсонщині. Собака боїться гучних звуків, особливо коли одна вдома, тож, хлопець намагається її не залишати.
А от Валентина прийшла на навчання зі своїм півторарічним котом Доместосом. Як зазначила дівчина, лекції проходять в укритті, тому вона бере з собою чотирилапого, аби він також був у безпеці.
З домашньою улюбленицею в університеті і Софія. Студентка розповіла: разом із собакою Вестою прийшла на консультацію перед іспитом. За її словами, навчанню тварина не заважає.
“Не сказати, що дуже відволікає, іноді приємно, що вона поряд сяде”, — сказала Софія.
“Хтось із наших дівчат запропонував: класно, щоб у нас було по-європейськи, відкриті простори. Ми підтримали і сказали: будемо Pet friendly. Відтоді це правило розповсюджується на увесь університет”, — пояснив ректор.
Андрій Шайкан додав: нині освіта дистанційна, однак нерідко у сховищі проходять лекції та різні освітні заходи. З тваринами можна завжди й усюди.
“Буває, що хтось прийшов зі своєю тваринкою. Це не масово, що кожного дня, але ніяких обмежень і проблем немає”, — сказав він.
На території університету, розповів керівник, живе десятеро собак. Всі щеплені та з документами. У кожного — своя історія, зазначив він: одного пса покинув господар, іншого — волонтери знайшли цуценям на шахті. Доглядають за тваринами працівники вишу.
Джерело: osoby.com.ua