Нині його фронт – відновлювати кінцівки бійців.
Щодня в операційній, не шкодуючи себе. Інколи немає часу на попити води. Каже, чудова опора – згуртований колектив. Із початку війни його команда професіоналів провела з півтисячі операцій та допомогла понад 400 пораненим.
Про хірурга-травматолога з Дніпропетровщини Олексія – в рубриці Дніпропетровської обласної військової адміністрації «Творці перемоги».
«У травматології відчуваєш себе ремісником. Робиш щось руками – і відразу бачиш результат. «Лагодиш» кінцівки, наче столяр, який працює з деревом», – поділився Олексій.
Каже, хірургія у війну має особливості. Зазвичай, у мирний час, у лікаря є можливість поміркувати, порадитися з колегами. Натомість у випадку з пораненими треба приймати рішення швидко.
«Діяти треба зараз. Час лімітований. З моменту травми до операції є невеличкий проміжок – від 6 до 12 годин. У нього треба вкластися», – сказав Олексій.
І додав: фундамент успіху – ретельно промити рану. Під час операції важливо не тільки «зібрати» кістки, а й зберегти м'які тканини. Без них неможливо зростити перелом та відновити роботу кінцівки.
Нині в операційній доводиться бути зранку до вечора, навіть без короткої перерви. Аби працювати було комфортніше, вмикають музику. Чіткі відточені рухи хірурга, підтримка медсестер і анастезіологів, жартівливе невимушене спілкування. Все це допомагає впоратися з величезним навантаженням.
«Зараз із командою працюємо на знос. На шкоду собі, власному здоров'ю, родині. Але розуміємо: повинні допомогти нашим хлопцям стати на ноги», – розповів лікар.
Він додав: вже після операції часто замислюється над тим, що пережили хлопці на передовій. Тоді приходять смуток і біль. А ще з’являються сили знов іти в операційну і допомагати бійцям відновити здоров’я.
«Сьогодні у кожного власна передова. Моя – у лікарні, зі скальпелем у руках», – поділився Олексій.
«Творці перемоги» – рубрика Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Вона – про людей, які наближають нашу перемогу. Кожен – на своєму фронті.
новини Кривий Ріг LIFE