Державна екологічна інспекція повідомляє, що з 1 серпня поточного року в Україні введено літньо-осінню заборону на вилов раків, що триватиме до 20 вересня поточного року включно.
В цей період у раків відбувається заміна всього хітинового покриву, а також оновлюються зябра та травна система.
Помінявши хітиновий покрив, рак деякий час проводить в своїй норі, чекаючи затвердіння нового покриву. В цей час линяючий рак досить вразливий, малорухливий і з легкістю може стати здобиччю для хижої риби та браконьєрів. Тому й передбачені певні заборони та обмеження з приводу їх вилову.
Лов цих членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 тисячі 332 грн та штраф – до 680 грн.
Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 одиниць раків на водоймах загального користування та 50 одиниць – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.
До відома: линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов раків.
новини Кривий Ріг LIFE