На це питання відповіли у Дніпропетровському рибоохоронному патрулі:
Майже щороку в спекотний літній період у відкритих водоймах спостерігається таке негативне явище як цвітіння води, що супроводжується розмноженням дрібних синьо-зелених водоростей та накопиченням у воді продуктів їхнього розпаду, зокрема аміаку, сірководню, нітратів і нітритів.
Наслідком цих процесів стає погіршення якості води, утворення гнилісних, зловонних газів, масова загибель риби.
Під цвітінням води розуміється інтенсивний розвиток водоростей у товщі води, внаслідок чого вона набуває різного забарвлення. При цьому колір води може варіюватися від синьо-зеленого до червоно-бурого (в залежності від забарвлення організмів, що викликають цвітіння та їх кількості). Цвітіння води погіршує гідробіологічний стан водойми та викликає структурні зміни в екосистемі.
Під час гниття кисню витрачається більше, ніж виділяється, тож риба та її кормові організми отруюються. Зазвичай першими гинуть риби, які плавають під поверхнею води (тюлька) та придонні гідробіонти, які мешкають в прибережних ділянках (бички, раки). Потім відбувається загибель інших видів риб – плітки, щуки, судака, окуня, сазана.
Найчастіше такі явища спостерігаються вночі або в передсвітанкові години, коли водними тваринами, бактеріями та водоростями кисень витрачається для дихання, а виділяється його мало.
Дніпропетровський рибоохоронний патруль просить громадян повідомляти про всі виявлені факти загибелі водних біоресурсів на «гарячу лінію» відомства (096) 400-02-50.
Подписывайтесь на наш Telegram канал https://t.me/krlife_ua
новини Кривий Ріг LIFE