Фахівці громадської оргнизації «Досить труъти Кривий Ріг» допомагають мешканцям Кривого Рогу складати звернення до контролюючих органів про екологічні порушення. Кілька з них направили до ДЕІ щодо «АрселорМіттал Кривий Ріг».
На заяви про проведення позапланових перевірок отримали відповідь про те, що наприкінці липня ДЕІ провела їх на «АМКР» та виявили низку порушень.
В результатах перевірки зазначили, що на різних виробництвах потужності працювали без газоочисного обладнання (ГОУ) або воно було несправним. У конвертерному цеху установки працюють погано або взагалі не працюють. На блоках №1 та 2 виявили викиди забруднюючих речовин без очищення. Пам’ятаєте, руді хмари над «Арселором» – це зокрема вони. «ДТКР» наголошувала на необхідності створення системи очищення неорганізованих викидів. Маємо надію, що фіксація порушень все ж стане стимулом для цього.
У гірничому департаменті газоочисне обладнання подекуди втратило цілісність, а значить пропускає в атмосферу не очищені викиди. Деяке устаткування було відключене. На доменній печі (ДП) №6 – порушення роботи електрофільтра, ГОУ працює з перебоями. Ливарний двір на ДП №7 не оснащений газоочисною установкою. Навіть, на новому виробництві машин безперервного лиття заготовок – 2, 3 зафіксували перевищення дозволених викидів.
У певних газоочисних установок немає паспортів, у деяких вони складені з порушеннями. Інспектори встановили, що під час інвентаризації викидів не врахували усі технологічні особливості процесу розливу чавуну, а отже і викиди. На різних виробничих потужностях не виконували заходи для зменшення кількості викидів при настанні несприятливих метеорологічних умов.
На автовідвалі №-4 не зволожують берми та схили. На відвалі «Степовий-2» не використовують зв'язуючих речовин. Не поливають дорогу від кар’єру до відвалу шість разів на добу, як того вимагає дозвільна документація. Відсутнє пилопригнічення на відвалах «Степовий» та «2 – 3», неефективне – на відвалах сталеплавильних шлаків. Берми та відкоси відвалів не озеленені. У окремих цехах є просипи речовин, не працює зрошення на окремих процесах.
Об’єм автовідвалу №4 перевищений. Він має бути 41,5 млн м³, а фактично у липні 2021 р – 56,7 млн м³. Це порушення екологічних вимог. І тут неможливо не згадати громадські слухання, коли представники «АМКР» казали, що у відвалу залишалася проектна потужність, тому вони мають його «трошки досипати». У одному із звернень «ДТКР» просили перевірити саме відповідність фактичного розміру цього відвалу до проекту.
«АМКР» розміщує доменні шлаки, як виявили під час перевірки, на землях призначених для індивідуального селянського господарництва. Інших документів підприємство на ділянку не надало. Землю для полігону промислових і будівельних відходів використовують без правовстановлюючих документів. Реконструкцію шлакового відділення заборонили до проведення додаткової процедури ОВД. Але на території виявили будівельні роботи. Проект «Реконструкція полігону для захоронення промислових та будівельних відходів…» реалізують без висновку з ОВД.
«Тепер ДЕІ буде розраховувати збитки, накладати штрафи та зробить приписи про усунення порушень. Зазначимо, що це чи не одна з найперших перевірок, де зафіксували їх у такій кількості. До речі, до самої інспекції залучали також співробітників з інших регіональних органів ДЕІ. На проведення перевірки, ймовірно, вплинула кількість заяв, які надсилали протягом певного часу різні мешканці Кривого Рогу. То ж, згуртованість громади та активні дії мешканців дають свої плоди», – зазначили у ДТКР.
Детальніше про результати перевірки – на нашому сайті: https://dtkr.com.ua/vykydy-bez-gazoochysnyh-ustanovok-pyl/
новини Кривий Ріг LIFE