Дивний білий осад, схожий на іній, помітили на деревах 30 та 31 грудня у центральній частині Кривого Рогу. Його містяни зафіксували безпосередньо у парку «Ювілейному».
В ці ж дні у соцмережах активно жалілися на хімічний запах та задимленість поряд з цією частиною міста. Вже 1 січня ширилися фото осаду в районі 97-го кварталу.
Джерело цього явища шукають екологи ГО «Досить труїти Кривий Ріг». Про що повідомили у соцмережі на своїй офоційній сторінці.
«Перевірили показники станцій Екомоніторингу, які знаходяться поряд з вказаними житловими масивами. Вони потрапляють у зону впливу «АрселорМіттал Кривий Ріг» та «Кривий Ріг Цементу».
Зранку 30 січня перевищення разових концентрацій оксиду вуглицю зафіксувало обладнання в районі ставків Соцміста (ст. швидкісного «Кільцева») та біля «Стріли» 5,4 – 7,7 мг/м³ ( при нормі – 5 мг/м³). Майже увесь цей день у районі «Стріли» разові концентрації сірководню перевищували допустимі, у певні години – в 2,5 рази.
Середньодобові концентрації оксиду вуглецю у цих районах також були перевищені: 3,8 – 4,4 мг/м³ (ГДК = 3 мг/м³). Біля «Стріли» середньодобовий показник діоксиду азоту був більше дозволеного – 0,049 мг/м³ (ГДК = 0,04 мг/м³).
Газоаналізатори станції «Кривий Ріг Цементу» у ці дні показували нульові значення.
Міський аналітичний відділ якості атмосферного повітря повідомив про перевищення середньодобових концентрацій діоксиду сірки, оксиду вуглецю та озону у різних частинах Кривого Рогу в період з 31 грудня по 2 січня. Та додали, що за інформацією «АМКР» та «Кривий Ріг Цемент», аварійних ситуацій та збоїв на підприємствах не ставалося.
Для визначення складу білої речовини на деревах необхідні дослідження. Зрозуміти, які сполуки перевищували допустимий вміст у смогу, який затяг райони 31 січня, можна було теж лабораторним шляхом. Подібні дослідження – це зокрема обов’язок міської влади. У передвиборчу кампанію містянам обіцяли активно вирішувати екологічні проблеми та жорстко реагувати на порушення. Тож ми разом із вами чекаємо реакції та інформації – що це було і що з цим робити. ДТКР вже надіслав запити», – зазначили екоактивісти.
Подписывайтесь на наш Telegram канал https://t.me/krlife_ua
новини Кривий Ріг LIFE