Таким популярним фінансовим інструментом, як споживчий кредит, напевно, користувався кожен. Це найпростіший спосіб знайти необхідні кошти для будь-яких покупок. Позичити гроші на деякий час можна у знайомих, або звернутись до банку. Якщо з позикою від близьких нам все зрозуміло, то з банківськими кредитами розібратися не так просто.
Чим особливі споживчі кредити
Основні характеристики кредиту – розмір в грошовому вираженні, термін виплати і процентна ставка. Сума, яку готовий видати банк, залежить від того, чи забезпечений кредит заставою, або який рівень платоспроможності позичальника.
Щоб позичити у банку велику суму, доведеться гарантувати її повернення, надавши власне майно в якості застави, або знайти авторитетного поручителя.
Найнижчі ставки має споживчий кредит під іпотеку нерухомого майна. Найвищі ставки банки встановлюють для нецільових споживчих кредитів, які видаються готівкою без довідок про доходи.
Від чого залежить ставка?
Процентна ставка для споживчого кредиту залежить від ризиків, які бере на себе кредитор. За забезпеченим кредитом на короткий термін до 3 років ризик зазвичай нижчий, тому позичальник може розраховувати на знижену ставку.
Якщо гроші видаються на термін понад 3-5 років, ризики зростають, тому що складно передбачити всі обставини, наприклад – економічну ситуацію в країні не такий тривалий термін. Тому банки вважають за краще встановлювати нефіксовану ставку для довгострокових кредитів.
Чим відрізняється споживча розстрочка?
Споживча розстрочка є невеликим споживчим кредитом з цільовим призначенням, який видається на короткий термін, зазвичай від 3 місяців до 2 років.
Розстрочку можливо оформити без процентів, якщо купувати товари в магазинах, з якими у банків встановлені партнерські стосунки. Прибуток банку в такому випадку – це комісійні від магазинів. А магазини отримують прибуток завдяки зростанню продажів.
Навіть якщо банк нараховує комісію, вона зазвичай не перевищує 2% від суми заборгованості щомісяця. Це значно дешевше звичайного споживчого кредиту, вартість якого в Україні тримається в межах 50%-75% річних.
Які кредити найдорожчі в Україні?
Мікрокредити – це окремий вид споживчих кредитів з найвищими ставками. Вони легко доступні навіть онлайн. Позичити гроші на банківську карту можливо, не виходячи з дому. Річна ставка в 730%, як не дивно, не лякає клієнтів, і досить багато людей користується такими кредитами. Річ у тому, що мікрокредити люди використовують, як спосіб позичити трохи грошей до зарплати, на 7-30 днів, і готові за це заплатити, коли іншого виходу немає.
Наші поради
Якщо ви збираєтеся взяти споживчий кредит, поставтеся відповідально до свого рішення. Будьте готові акуратно платити відсотки, і повернути гроші в банк вчасно. Іноді це дійсно має сенс, але варто добре подумати, перш ніж позичати гроші під відсотки. Щоб знайти, в якому банку краще брати кредит, користуйтеся сервісами для порівняння фінансових послуг.
За матеріалами сайту Financer.com.