27 січня більшість країн світу щорічно відзначають важливу для людства дату – День пам’яті жертв Голокосту. Адже саме в цей день 1945 р. радянськими військами було визволено в’язнів найбільшого нацистського концентраційного табору Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, де за різними оцінками вчених загинуло від 1,5 до 2,2 млн людей.
Вперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту ознаменували в усьому світі у 2006 р., що дало початок постійним масовим акціям за мир та різноманітним заходам, присвяченим коммеморації невинних жертв Катастрофи.
Наше місто не є виключенням у відзначенні пам’ятної дати, адже історія Криворіжжя пронизана масовим знищенням єврейського населення в роки Голокосту, і, як наслідок, – зникненням у регіоні цілого пласту ідишської землеробської культури.
Музей культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» багато років поспіль є центром, де проходять заходи, присвячені пам’яті жертв геноцидів.
На цьогорічну церемонію вшанування загиблих євреїв під час Голокосту прийшли учні Криворізької загальноосвітньої школи № 1 та студенти Міжрегіонального центру з перепідготовки робітничих кадрів.
У музеї молодь взяла участь у інтелектуальному воркшопі «Валіза спогадів», де на власному досвіді переконалася, що минуле єврейських родин, які були розстріляні в період Другої світової війні, набагато ближче, ніж здається. За допомогою збірних символів та образів, юнаки й дівчата мали можливість познайомитися з юдейськими звичаями і традиціями та відчути на собі, що стається із суспільством, у якому замовчують факти насільства і не реагують на заклики до антисемітизму, расизму чи ксенофобії.
Після завершення інтеарктиву підлітки вирішили висловити свої емоції у коротких надписах-застереженнях для майбутніх поколінь, аби страшна трагедія ніколи не мала місця у світі.
Також учні й студенти поклали до символічного Дерева Пам’яті Музею Михайла Мармера квіти та запалили свічки – символи вічності та незнищенної пам’яті людей, яких забрав Голокост.
новини Кривий Ріг LIFE