Зараз Україна проходить нелегкий шлях змін, відступаючи від радянського минулого й створюючи нове європейське орієнтоване майбутнє.
Важливим є те, що свідомим українцям, які прагнуть до цього, готові допомагати іноземні громадські, наукові й освітні організації, аби поділитися особистим досвідом створення відкритого демократичного суспільства.
Про це повідомляє директор Криворізького музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» Світлана Піддубна.
Одним із таких заходів, організованого за спільної ініціативою Українського центру вивчення історії Голокосту (Київ, Україна) й Освітнього меморіального комплексу «Будинок Ванзейської конференції» (Берлін, Німеччина), став навчальний курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи вивчення» для групи молодих вчених, аспірантів і студентів з різних регіонів України,у якому прийняла участь Маріанна Шпак – науковий співробітник Криворізького музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера».
Перший ознайомлюючий семінар проекту відбувся в Києві у травні місяці, навчальну практику молодь освоїла в Берліні у серпні, а заключна частина курсу відбулася 11 листопада в Посольстві Федеративної Республіки Німеччини в столиці України.
У Посольстві учасників проекту привітали Єнс Крауз-Массе, керівник юридичного та консульського відділу Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Анатолій Подольський, директор Українського центру вивчення Голокосту.
На міжнародному підсумковому форумі було зроблено висновки щодо важливості освітнього курсу, який розширив фахову практику молодих науковців.
Для працівників Музею Михайла Мармера участь в заході відкрила великі можливості у знайомстві з досвідом іноземних колег. Різноманітні інтерактивні методики та форми роботи з молоддю стали збагаченням для практично і освітньої діяльності Музею.
Методи європейців вже були успішно апробовані в Музеї Михайла Мармера на школярах і показали висок у ефективність у формуванні розуміння дітьми причин релігійної й національної нетерпимості та шляхи їх подолання.
До того ж, ця освітня програма дала можливість Криворізькому музею налагодити тісні зв'язки із молодими українськими науковцями й розвивати подальшу співпрацю та реалізацію проектів.