Війна – це завжди страшно. Особливо стає моторошно від того, коли людей вбивають постійно, без висування обвинувачень і на очах в інших. В роки Другої світової війни явище Голокосту було саме таким, коли руками нацистів було знищено 6 мільйонів євреїв.
Про це повідомляє директор музею «Музей Михайла Мармера» Світлана Піддубна.
27 січня – це знаменний день у пам’яті про трагедію Катастрофи. Це мить, коли кожен має схилити голову у хвилині скорботи за втраченими поколіннями, в яких назавжди відібрали право на життя.
На церемонію вшанування пам’яті жертв Голокосту, до Музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» прийшли учні Криворізької загальноосвітньої школи № 8.
Біля пам’ятника «Криворізька трагедія», присвяченому знищеним євреям в роки Другої світової війни, діти вшанували загиблих хвилиною мовчання. Кожен з них розумів, що біль від втрат неподільний, адже в ті страшні часи, біля 15 тисяч розстріляних іудеїв, були їхніми земляками. Аби виявити своє глибоке співчуття до жертв Голокосту, учні поклали до підніжжя монументу квіти та каміння – як символ спасіння душі кожного, хто так і не зустрів наступне «завтра».
Школярам було дуже важливо, аби світ знав, що сьогодні вони одні з тих, хто дотримується твердження: помилки минулого не виправити нікому, але зберегти пам’ять про них – посильно кожному. Діти відправили в небо повітряні кульки, які означали кольори прапорів Ізраїлю та України.
Після закриття урочистої церемонії, учні взяли участь в інтерактивному занятті, де порушувалися проблеми історичної генези розвитку Голокосту та спільних пошуків подолання насильства у світі.
новини Кривий Ріг LIFE