Всі новини про життя міста

На Дніпропетровщині адміністративно-територіальну реформу планується проводити у 3 етапи

На першому підготовчому етапі будуть визначені пріоритети, терміни реалізації та джерела фінансування.

На другому етапі будуть змодельовані тестові громади та відпрацьований механізм об’єднання громад. На третьому завершальному етапі буде проведено узаконювання нових громад та розроблена стратегія розвитку кожної громади.

Це стане потужним поштовхом для розвитку кожного місцевого об’єднання. Передбачається, що ці три етапи можуть бути завершені до кінця 2015 року. Про це розповів радник голови облдержадміністрації Сергій Юхименко під час прес-конференції.

Наразі вже триває перший етап реформування органів місцевого самоврядування. В містах та районах області активно проводяться обговорення законів та роз’яснювальна робота. Також ведеться робота зі збору інформації, яка буде покладена в основу плану по створенню нових громад.

Передбачається, що сьогоднішня система адміністративно-територіального устрою, яка має 6 рівнів адміністративних одиниць (область, район, місто, район у місті, селище та село), буде переформатована та матиме лише 3 рівні (регіон, район чи округ та громада). Такий формат також передбачає і скорочення кількості адміністративних одиниць. Цей процес буде проходити виключно за власною волею громад.

Саме тому наразі на першому етапі необхідно зібрати всю інформацію про побажання та раціональне обґрунтування об’єднання громад.

На другому етапі пройде безпосереднє моделювання громад. Передбачається, що попередньо буде створено 3-5 тестових громад та 1-2 тестові райони, проведено аналіз та оцінку ефективності та доцільності об’єднання громад. Це дозволить відпрацювати типову модель функціонування таких об’єднань, а також виявити та ліквідувати можливі проблемні питання, розробити чіткі рекомендації для всіх інших громад. Такий підхід мінімізує помилки у реалізації реформи місцевого самоврядування у регіоні. Також під час другого етапу будуть проведені місцеві референдуми, на яких громада визначиться та проголосує за об’єднання.

На третьому етапі, коли буде вироблений чіткий механізм об’єднання громад та територій, пройде узаконювання нових громад. Це достатньо відповідальний та нелегкий процес. Після цього буде розроблена стратегія соціально-економічного розвитку громади. Кожна стратегія пройде незалежну експертизу. Передбачається, що після розробки та затвердження стратегії об’єднання отримають суттєву фінансову підтримку від держави. Це стане значним поштовхом для розвитку громад.

 

 

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Популярні новини

    Powered by WordPress