Використання та накопичення сонячної енергії сучасними наземними установками залишають бажати кращого. Геліобатареї працюють цілими днями, збираючи електрику не тільки від променів сонця, а й місяця, зірок. Однак основний потік енергії розчиняється просто у землі. Інноваційним винаходом стала б пряма передача сонячної енергії безпосередньо з космосу на Землю. Подібна пропозиція викликала справжній інтерес у співробітників компанії Northrop Grumman. Ось що з цього вийшло.
Пряма передача електроенергії з космосу
Американська військово-промислова корпорація Нортроп Грумман повідомила про вдале випробування ключового елемента майбутньої конструкції переправлення сонячної енергії з космічної орбіти наземним приймачам. Northrop Grumman Corporation спеціалізується у секторі електроніки, інформаційних, аерокосмічних галузях. Енергетичний промінь передавався за допомогою швидкого налаштування шляху за допомогою фазованої спеціальної антенної грати. Не виключається, що в найкращий момент, орбітальна електрика допоможе гемблеру отримати додатковий бонус казино ВІП.
Короткий огляд інноваційної технології полягає в наступному:
- у 2021 році військово-промислова компанія створила своєрідну сендвіч-панель для перетворення радіації та світла безпосередньо на електричну енергію;
- електричні хвилі автоматично трансформувалися в радіочастотний променевий покажчик для бездротового переміщення на великі відстані;
- наведені сендвіч-панелі встановлюються на орбітальних супутниках додатково до звичайних сонячних батарей;
- новому геліо обладнанню не знадобиться система точного наведення щодо земних приймачів;
- точне наведення відбувається за допомогою антенної решітки, керованої електронним навігатором.
Експеримент відкриває нові можливості для створення електростанції на орбіті нашої планети. Передбачувана дата запуску геліостанції – 2025 рік.
Керівник наукового проєкту компанії Нортроп Грумман додав, що експеримент повністю довів свою працездатність та ефективність. Тепер залишиться лише побудувати, інтегрувати решту елементів і запустити в космос, причому час на розгойдування, помилки надаватися не буде.
Подібний експеримент проводиться Сідянським університетом Китаю. Досвід відрізняється тим, що тут експлуатується наземна конструкція передачі електричних коливань із космосу. Перетворювач радіації та світла знаходиться на висоті 75 метрів, що допоможе апробувати низку новітніх наукових технологій.
Подібні дослідження здійснюються англійськими вченими, які отримали значне фінансове вливання для техніко-економічного обґрунтування такого експерименту. Фахівці всіх країн упевнені, що нашій планеті потрібна нескінченна сонячна енергія. Справа залишилася за малим – побудувати модуль та запустити на орбіту.
Ретроспектива проєкту — думка спеціалістів
Експеримент проводився після укладання договору з дослідницькою лабораторією Військово-повітряних сил США влітку 2018 року. Вартість досвіду, розробка прототипу сонячної електростанції позначена сумою 100 млн доларів. Додатковим завданням є розробка демонстратора компонентів початкового зразка системи. Орбітальні випробування останнього передбачається провести навесні 2025 року після включення експерименту в місію Arachne. Військові припускають, що орбітальна станція має право забезпечити електрикою віддалені бази. Мирні ж цілі позначені подачею електрики до регіонів стихійних лих.