В умовах воєнного стану органи місцевого самоврядування працюють в зміненому форматі. Зокрема, пленарні засідання Криворізької міської ради проходять в закритому режимі. Це, на переконання міської депутатки Наталії Шишки, дає місцевій владі ще більше можливостей для маніпулювання та «пропихування» потрібних рішень.
Відповідний допис обраниця зробила у Фейсбуці:
«В ПОТЬОМКАХ ВОНО ЯКОСЬ КОМФОРТНІШЕ
Учора відбулась чергова сесія міської ради. Змінили Положення про звання «Почесний громадянин міста». Прописали, що це звання може присвоюватись посмертно і присвоюється довічно. Там і раніше не було передбачено якогось механізму чи підстав позбавлення звання, а тепер і поготів. Записали окремим рядком, що воно присвоюється довічно. Тобто, якщо якогось “почесного”, так станеться, притягнуть, скажімо, до відповідальності за корупцію, то він так і залишатиметься Почесним з усіма передбаченими почестями. Це «дуже сприятиме» позитивному іміджу міста як на національному, так і на міжнародному рівні.
Ще одним ухваленим рішенням внесли зміни в план регуляторної діяльності на цей рік, вписавши туди, що в першому півріччі цього року мають бути переглянуті ставки на землю. Це той самий план, який затверджується для того, щоб дії влади були передбачуваними, прогнозованими. Тобто, тільки у січні план затвердили – і ось нате вам, план «прогнозовано» міняється.
Згідно з Податковим кодексом, щоб нові ставки почали діяти з січня наступного року, їх має бути затверджено у першому півріччі поточного року. Тобто, найближчим часом має відбутись публічне обговорення відповідного проекту рішення міської ради в рамках регуляторної процедури. Так що землекористувачам – не спати, а брати активну участь в обговоренні, подавати свої зауваження і пропозиції. Тому що потім, коли рішення буде ухвалено¸ немає жодного сенсу обривати телефон депутату. Як це мало місце на початку нинішнього року, коли підприємці отримували “листи щастя” з податкової.
Для різних видів діяльності ставки на землю, як відомо, різні. Так от, комусь, можливо, їх мають намір і знизити, а комусь можуть і підвищити. Хоча далеко не всі ще оговтались від попереднього підвищення ставок і запровадження нової грошової оцінки землі.
Ще одна цікавинка останньої сесії міської ради: депутати, вважай, випадково дізнались, що колишній секретар міської ради Олександр Котляр десь уже місяць працює старшим інспектором виконкому міської ради. Той самий колишній секретар міської ради від «Слуги народу», ні разу не вілкулівський, який не взяв на себе повноваження міського голови після смерті Павлова і склав повноваження секретаря ради та депутатський мандат. Що нині входить в його обов’язки як старшого інспектора, окрім отримання зарплати, в. о. міського голови Юрій Вілкул обіцяв проінформувати мене письмово.
Ну і ще про «красиве»: вносили зміни в Положення про архітектурно-будівельну інспекцію, яка має повноваження здійснювати перевірки на предмет дотримання містобудівного законодавства. Так от щодо порушеного мною питання про те, чи не могли б вони перевірити на предмет дотримання містобудівного законодавства оту “красу”, яку нагородили на площі Визволення, чиновниця інспекції повідомила, що ні, бо воєнний стан. Тобто, як розміщувати чорні будки під покровом ночі, так ні комендантської години, ні воєнного стану нема. А як перевіряти дотримання містобудівного законодавства, так воєнний стан заважає.
Втім, що схематозники, що наша міська рада дуже полюбляють потьомки. От не сутінки, а саме потьомки. Сесія, звісно ж, відбувалась у закритому режимі. Дуже нагадує поведінку злодіїв, нє?».
новини Кривий Ріг LIFE