Криворожанка Олена Юдіна, прогулюючись уздовж річки Саксагань, біля Макортівського водосховища побачила тарантула. Пані Олена сфотографувала павука, коли той вилазив із нірки, і поділилась світлиною у фейсбук-спільноті.
Більшість видів тарантулів не становлять загрози для людей. Багато хто вважає, що їхня отрута смертоносна, але насправді це не так. Укус цього павука викликає неприємні відчуття і невелику пухлину, які проходять уже за кілька годин. По хворобливості нагадує жалення шершня, викликає місцеве запалення і дуже рідко загальне отруєння організму людини, – пояснюють науковці.
Більш серйозні наслідки він може спричинити лише за наявності алергічної реакції на отруту.
Серед тарантулів багато великих за розмірами видів, які здатні вполювати мишей, ящірок і навіть птахів. В Україні мешкає тарантул південноруський Lycosa singoriensis. Довжина його тіла досягає 35 мм. Найчастіше їх можна зустріти в долинах річок, озер та боліт, де волога земля. Тарантули вичікують своїх жертв, як тигри. Вони ховаються серед листя, сміття або в своїх норах. Коли поблизу з’являється яка-небудь комаха, вони доганяють її, кусають хеліцерами, вводячи отруту й екзоферменти, і затягують до себе в нору. Укус паралізує і вбиває комаху, а також перетравлює її внутрішній вміст. Тарантули не жують і не проковтують свою жертву, вони висмоктують частково перетравлений вміст, а тверді рештки викидають подалі від нори.
Розуміючи міць своєї отрути, павук демонстративно попереджає тих, хто його потурбував, – стає на задні лапки, а передні розставляє в боки. Зазвичай собаки та вівці реагують на загрозу та йдуть геть. А туристам та відпочивальникам варто бути уважними!
Джерело: ТРК Рудана