asd

Всі новини про життя міста

10 насичених днів буде тривати у Кривому Розі Школа вУличного Театру

3-12 травня 2012 року в Кривому Розі Культурно-громадський центр ШELTER+ разом з театром «AnaMonro» (Словенія) проводитиме першу в Україні Міжнародну Школу вУличного Театру «іШУТ».

Вуличний театр – це те, що робить європейські вулиці яскравими, це найдемократичніший з видів театрального мистецтва, коли межа між акторами й глядачами є ледь помітною, коли немає квитків і традиційної сцени, коли імпровізація і контакт з публікою виходять на перший план, роблячи вистави максимально живими, динамічними й інтерактивними.

 

Чи може це спрацювати в Україні? Організатори міжнародного проекту іШУТ (читати «айшут») впевнені, що всі шанси є. Саме задля цього і об’єднали зусилля Культурно-громадський центр ШELTER+ (Кривий Ріг, Україна) і театр «Ana Monro» (Любляна, Словенія). Отримавши підтримку потужних європейських організацій, зокрема European Cultural Fund (Нідерланди) та MitOst (Німеччина) в рамках проекту «Тандем», вони анонсують ПЕРШУ В Україні МІЖНАРОДНУ ШКОЛУ ВУЛИЧНОГО ТЕАТРУ «іШУТ».

 

Школа триватиме 10 насичених днів – з 3 по 12 травня. Вже починаючи з третього дня, студенти (їх буде 30: 15 з Кривого Рогу, 10 – з інших міст України і 5 – з європейських країн) активно поєднуватимуть тренінги з практикою на вулицях міста. Закінчиться все двома фестивалями вуличного мистецтва, які пройдуть 11 і 12 травня в найкрасивіших місцях Кривого Рогу. Серцевиною фестивалів стануть міні-вистави, які будуть підготовлені під час школи. Також до артистів приєднаються музиканти, циркачі, майстри хендмейду, які разом спробують подарувати Кривому Рогу неформальне і несподіване вуличне свято.

«Ми вважатимемо за успіх, – розповідає координатор проекту, один з засновників КГЦ ШELTER+ Юлій Морозов, – якщо після проекту згуртується кістяк майбутньої трупи вуличного театру в Кривому Розі. Шанси на те, що це станеться, підвищує той факт, що найкращі студенти школи поїдуть представляти іШУТ у фестивалях проекту «Тандем», які відбудуться наприкінці травня в Києві та Кишиневі. Також у нас є попередня домовленість, що влітку новостворену трупу буде запрошено на один з найбільших вуличних фестивалів Європи – «Ana Desetnitsa» в Любляні, директором якого є співорганізатор нашого проекту Горо Осойнік».

Організаторам проекту вдалося зібрати потужну команду викладачів зі Словенії (актор, телеведучий, директор 4 фестивалів вуличного театру Горо Осойнік, та хореограф, постановник масових танців Віта Осойнік), Італії (Мішель Крамерс, засновниця «TheatrenVol» – «Театр на відкритому повітрі», авторка числених досліджень, присвячених виразності руху, театральній архітектурі і театру в незвичайних умовах тощо) та Бельгії (Крейг Вестон – композитор, актор, режисер, викладач пластичного мистецтва в Консерваторії міста Гент). Усі вони одночасно абсолютні практики, які, незважаючи на численні «регалії» продовжують активно виступати на вулицях усього світу, і досвідчені викладачі, які ділилися секретами майстерності з молодими театралами – як аматорами, так і професіоналами – в різних країнах.

 

Отже, зараз триває набір учасників, який відкритий абсолютно для всіх – як професіоналів, так і для аматорів. Головним критерієм відбору стане мотивація учасників, їхнє бажання розвиватися далі в досить новій для України площині – вуличному театрі.

 

 

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи