15-річна криворізька дівчина, яка була кураторкою "групи смерті" і спонукала своїх підписників калічити себе, зараз проходить примусове медичне лікування.
Про це заявив головний інспектор Департаменту кіберполіції Національної поліції Роман Сочка в ефірі телеканалу 1+1.
Нагадаємо, на початку березня поліція Дніпропетровської області викрила діяльність так званої "групи смерті" і попередила спробу суїциду неповнолітньої дівчини, яка мешкала у Кривому Розі. У телеграм-каналі, який заснувала 15-річна криворожанка, на момент його створення перебували близько 500 учасників. Канал діяв з 21 лютого 2021 року. Дівчина роздавала учасникам завдання наносити собі каліцтва й поранення. Дописувачі каналу були неповнолітні. Вони надсилали фото своїх поранень, після чого отримували подальші інструкції. За словами поліції, сама адміністраторка групи збиралася покінчити життя самогубством.
За словами інспектора Департаменту кіберполіції, за останні місяці вони затримали двох кураторів груп смерті. Ними виявилися дівчата-підлітки. Одну затримали в кінці 2020 року в Києві, іншу — вже в 2021 році в Кривому Розі. Неповнолітня криворожанка заявила, що створила сторінку, аби набрати більше підписників і продати її.
Роман Сочка розповів, що дівчина наказувала робити собі порізи та шукати інших підлітків, у яких є проблеми з батьками. Казала, що "дійшовши до останнього завдання, вони вивільняться від земних страждань".
«Що стосується психологічного портрету цих так званих "кураторів", я хотів би зазначити, що, на мій особистий погляд, це діти з психічними розладами. На сьогодні, вони проходять примусове медичне лікування. За попередньою інформацією, мої слова про психічні розлади підтверджуються», – зазначив інспектор.
На щастя, через дії цих двох затриманих жодна дитина не скоїла самогубство, – зауважив Сочка.
Інтернет – велике місто, – нагадують психологи. Тільки віртуальне. І перш ніж відпустити свою дитину «гуляти» вулицями цього міста, батькам потрібно самим розібратися, як воно влаштоване. Коли ми ведемо дитину на вулицю, ми ж говоримо, що не можна розмовляти з незнайомими людьми, брати у них іграшки, цукерки і тим більше нікуди не ходити з ними. Ось з Інтернетом те ж саме. Потрібно пояснити, що всілякі маніяки і божевільні грають на бажанні підлітка бути особливим і зробити щось незвичайне й азартне. Також необхідно пояснити, що є різні види пустощів з протилежними наслідками. Наприклад, можна сильно посваритися із близькою людиною, але потім помиритися. Або навіть можна не прийти додому ночувати, але потім повернутися. А є експерименти, які мають незворотні наслідки. До числа таких експериментів відносяться експерименти зі здоров’ям і життям. Деякі переломи і отруєння не лікуються, а мертву людини неможливо повернути до життя. Деякі підлітки цього реально не розуміють.
Будьте уважними до проблем і потреб дітей. Намагайтеся їх чути, їм потрібно комусь довіряти, їм важливо, щоб їх підтримували. Думки про суїцид або захоплення небезпечними іграми можуть свідчити про те, що в дитині накопичилося багато енергії, яка не знаходить відповідного виходу. Тому в групі ризику діти, яких не навчили або не створили достатньо умов для самореалізації, творчості, пустощів, цікавих занять.
Фото Нацполіції та з мережі Інтернет.
Джерело: https://rudana.com.ua/uk/news/15-richna-kryvorozhanka-yaka-zasnuvala-grupu-smerti-prohodyt-medychne-likuvannya?fbclid=IwAR0MPN5zDRblwoe4DdrjGxlEHrhO_JQ61FY5zfEQWz_hYrpOs8c-2OG8zg4