6 грудня громадяни нашої держави відзначали День Збройних Сил України. Для українського народу ця дата є особливо знаменною, адже поняття «війна» стало не лише близьким, але й болючим для багатьох.
Зрозуміло, що зараз головна роль у збереженні майбутнього країни належить солдатам, які прокладають перемогу до незалежності держави неймовірними жертвами. Сьогодні, під синьо-жовтим стягом, українська армія знову відродилась для боротьби, і, як багато століть тому, про перемоги наших воїнів заговорив весь світ.
В Музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» школярі та молодь міста, на засіданні студклубу, вітали героїв, які не зі слів знають, що таке бойові дії в зоні АТО. Серед почесних гостей були присутні: заступник командира 40-го батальйону «Кривбас», підполковник Сіньковський Юрій, командир розвідувальної роти 40-го батальйону «Кривбас», старшина Скідан Микола, старший лейтенант 40-го батальйону «Кривбас» Голівер Павло, парамедик, рядовий Полюхович Станіслав, волонтер, депутат Криворізької міської ради Лузаков Сергій, керівник Координаційного центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям Самойленко Вікторія. Ці люди захищають не просто кордони, вони там – аби майбутні діти виросли в державі під назвою «Україна» .
Аби показати всім присутнім нашої держави місце серед інших країн, була проведена інтерактивна гра, що одразу визначила не надто сприятливе положення України в світі. З очевидних характеристик та фактів молодь зробила загальний висновок, що тільки спільними зусиллями можна провести власну державу до міжнародного лідерства. Деякі студенти висловили думку, що починати зміни треба з армії, адже це перший аспект високого рівня у світі.
На підтвердження чи спростування цих слів, аудиторії було запропоновано самостійно визначити, яка боєздатність потрібна Україні, яких солдатів ми хочемо бачити: ті, які пройшли строкову службу, чи ті, що заключають контракт з військовими частинами. Варіантів відповідей було багато, особливо цікаві ідеї звучали від юнаків.
Щоб дійсно визначити готовність армії, яка зможе реально діяти при зіткненні з ворогом, до аналізу було запрошено справжніх експертів – присутніх військових, які приймали безпосередню участь у боях. Командир розвідувальної роти 40-го батальйону «Кривбас» М. Скідан розповів про особливості сучасних українських військ та про нові види озброєнь, що з’явилися за останні два роки. Він висловив власну думку щодо підготовки солдат і обрання молоддю форми військової служби. Старшина наголосив, що в сучасній ситуації особливо важливо, аби підрозділи складали мотивовані юнаки, а не ті, хто йде захищати Україну «примусово».
Аудиторію зацікавили такі думки про армію, тому від студентів та учнів звучало багато питань стосовно призову, підготовки та перебування солдатів на фронті.
На підтримку слів М. Скідана виступив і підполковник Юрій Сіньковський. Йому не раз доводилося приймати надзвичайно складні рішення під час активних боїв у Зоні АТО, а тому, на яскравих прикладах героїчних вчинків своїх підлеглих, він показав готовність українців до оборони власної держави, до розуміннями ними ціни перемоги. Особливо вразили його слова про те, що, маючі тяжкий практичний досвід війни, зараз він готовий померти за українські символи: герб, прапор…
Аби наблизити молодь до розуміння світогляду солдатів, військові продемонстрували функціонування зброї періоду Другої світової війни, що належить експозиціям «Музею Михайла Мармера». Всі присутні хлопці були просто в захваті від унікальної можливості потримати в руках автомат, кулемет і гвинтівку, послухати про їх особливості та ефективність під час бойових дій.
По завершенню засідання студклубу запрошені гості дійшли висновку про те, що такі зустрічі просто необхідні для патріотичного виховання молоді та мотивації бути справжнім українцем. В свою чергу, учні та студенти дякували за надзвичайні враження від побаченого і від можливості поспілкуватися з очевидцями та учасниками подій, спогади яких зовсім скоро ляжуть на сторінки підручників історії.