Цей рік для гірничо-металургійної галузі України розпочався жваво. Не з рекордів та досягнень, а з походів у суди та складних дискусій з відстоювання своєї позиції.
Про це написали на офіційній сторінці ПАО "АрселорМітталКривийРіг".
"Ці баталії тривають вже не один рік, але зараз вони набирають обертів. Йдеться про звинувачення в бік АрселорМітталКривийРіг у начебто ухилянні від сплати рентних платежів за надра за минулі роки. Зараз з обшуками прийшли й до інших представників галузі Метинвест Кривой Рог", – йде мова у повідомленні.
В чому суть претензій податкової до нашої компанії та інших підприємств ГМК? Спір стосується підходу до розрахунку ренти, тобто визначення, що є предметом рентного оподаткування — залізна руда або залізорудний концентрат?
"Підприємства беруть за основу добуту мінеральну сировину, а податківці – концентрат. Ну це як продавати свіжі помідори або консервований томатний сік у банках. Відчуваєте різницю?
Простими словами.
Ми видобуваємо у кар’єрі відносно бідну залізну руду з вмістом заліза 34-35%. Вона проходить чотири стадії подрібнення. А далі щоби виробити залізорудний концентрат, подрібнена у пил руда має подолати довгий шлях глибокого збагачення (магнітну сепарацію, гідроциклони, дешламацію).
У кінцевому продукті вміст заліза вже вдвічі більший – 65-68%.
Тож де закінчується первинна переробка сировини? А коли відбувається якісна зміна сировини?
Цю різницю прекрасно розуміють гірники та металурги, тому уся галузь використовує метод нарахування ренти на руду. Він загальноприйнятий у галузі. І цей принцип розрахунку ренти відповідає вимогам Податкового кодексу України, що неодноразово доводили у судах.
Але наш багатоетапний і складний спір з податковою у суді продовжується. Час покаже, на чиєму боці Феміда та здоровий глузд", – пишуть представники АМКР.
Подписывайтесь на наш Telegram канал https://t.me/krlife_ua
новини Кривий Ріг LIFE