![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/05_13_dnp_288.jpg)
За період з 1 по 30 квітня 2024 року державними інспекторами Дніпропетровського рибоохоронного патруля проведено 424 рибоохоронних рейди та викрито 324 порушень природоохоронного законодавства, з яких 74 – грубі.
Також складено 162 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), 11 – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) та 1 – за ст. 90 (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України). Крім цього, оформлено 76 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.
Про це повідомляє пресслужба рибоохоронного патруля Дніпропетровщини.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/05_13_dnp_281.jpg)
«За даний період на порушників накладено 19 023 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 4 450 665 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 1 557 кг водних біоресурсів, з яких 151 кг – на ринках, 684 кг – на водоймах, 0,4 кг – червонокнижних та 722 кг – за актами безхазяйного майна. Також вилучено 309 од. заборонених знарядь лову», – повідомив керівник рибоохоронного патруля Василь Волков.
Так, зокрема, 9 квітня виявлено грубе порушення правил рибальства на р. Інгулець, поблизу с. Інгулець Криворізького району Дніпропетровської області. Виявлено двох громадян, які здійснювали вилов водних біоресурсів з гумового човна забороненими знаряддями –9 сітками. У такий спосіб порушникам вдалося добути 400 кг водних біоресурсів риби, а саме: 1290 екз. плітки, 255 екз. карася сріблястого, 41 екз. раків, 28 екз. окуня, 12 екз. щуки, 12 екз. ляща та 1 екз. сазана. Своїми діями громадяни завдали державі збитків на суму 2 710 973 грн.
В Управлінні Держрибагентства у Дніпропетровській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (096) 400-02-50. Про порушення Правил любительського рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.