Всі новини про життя міста

Архіктектура Кривого Рогу: унікальна будівля 1929 року

У популярному історичному пабліку “Криворізька старовина” мешканець Кривого Рогу Дмитро Антонов згадав про унікальну архіктектурну перлину Старого Інгульця та поставив питання знавцям.

“На Старому Інгульці знаходиться унікальна будівля майже порожнього гуртожитку 1929 року. Що ви знаєте про цей будинок? Чому його називають “чудільнік”? Чи правда, що у роки Другої світової тут знаходився німецький шпиталь, а після війни – школа?”.

“Я навчалася в школі яка розташована поруч з цим гуртожитком, що раніше був теж школою. Вчителі розповідали що в роки великої вітчизняної війни там був німецький шпиталь. Трохи вище в гору, були розташовані шкільні майстерні і шкільний тир, де проходили уроки НВП. В роки великої вітчизняної війни розповідали що ніби то там знаходилися конюшні для коней. Чудільником цей гуртожиток називали тому що в ньому проживали люди які коли випивали, то поведінка була у них неадекватна і траплялося різні трагічні випадки. Дуже часті були бійки і виклики міліції”.

“Я навчалася в школі яка розташована поруч з цим гуртожитком, що раніше був теж школою. Вчителі розповідали що в роки великої вітчизняної війни там був німецький шпиталь. Трохи вище в гору, були розташовані шкільні майстерні і шкільний тир, де проходили уроки НВП. В роки великої вітчизняної війни розповідали що ніби то там знаходилися конюшні для коней. Чудільником цей гуртожиток називали тому що в ньому проживали люди які коли випивали, то поведінка була у них неадекватна і траплялося різні трагічні випадки. Дуже часті були бійки і виклики міліції”, – згадала Елена Спасибухова.

“Коли я навчалася випуск 60 рік то ця школа була номер 1 мі ста інгулець.Рядом зі школою було ФЗУ де навчали робітничим професіям потім став гуртожиток.В цій школі працював зав.учбової частини Бордовий який у війну очолював підпілля міста.Німці не могли його найти щоб вбити . Зібрали більшу частину жителів що б видали його. Коли запитали чи є тут Бордовий то відірвався один чоловік сказав що він Бордовий і його застрелили німці.Це був чоловік нашої учительки що анатомія нам викладала тоді вона була поважного віку.Бродовий продовжував працювати в цій школі “, – додала Любовь Макуха.

“Від когось зі старих інгульчан я чув про 1938 рік побудови. Та й масивні бетонні армопояси навряд чи практикувалися так у 29-му (але я не будівельник і точніше не тямлю). Відносно школи: поряд стоїть школа 1936 року побудови, і поки була достатньо цілою (я фотографував років 15 тому), значних слідів “поранень” на стінах не було видно, отже війну з гітлерівцями вона пережила нормально. А коли так, то навіщо було би розміщувати школу в корпусі гуртожитку? Хіба – тимчасово, ненадовго, аби косметично підготувати після боїв “справжню”… “Чудильник” – можливо, тому, що там лишаються жити лічені на пальцях люди, серед яких я бачив (на балконах) явно “антисоціальних” – пропитих, може й психів…” – прокоментував історик Ivan Naidenko.

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Powered by WordPress