asd

Всі новини про життя міста

«АрселорМіттал Кривий Ріг» закликав Уряд переглянути норму щодо імпорту не менше 80% електроенергії

За результатами імпорту електроенергії в травні-червні цього року та аналізу його впливу на економіку підприємства, регіону й держави «АрселорМіттал Кривий Ріг» доєднується до позиції ряду інших енергоємних підприємств України, які раніше висловили занепокоєння щодо необґрунтовано завищеної вимоги обов’язкового імпорту електроенергії.

Про це повідомили у пресслужбі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Нагадаємо, 1 червня уряд прийняв рішення про те, що гарантія постачання електроенергії без обмежень діятиме лише для тих підприємств, які імпортуватимуть не менше 80% від свого споживання.

Цей заклик до Уряду обумовлений негативними наслідками для підприємства, галузі, регіону, бюджетів різних рівнів.

Зважаючи на найвищі в Європі ціни на електроенергію в Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії, звідки вона імпортується, необхідність витрачати додаткові кошти на її транспортування та сплачувати мито й акцизний збір, ціна імпортної електроенергії для підприємства понад у 2 рази перевищує ціну електроенергії, яку платять його конкуренти в галузі в країнах західної Європи.

В таких умовах подальше виробництво стає суттєво збитковим і завод не може бути конкурентоспроможними на світовому ринку металургійної продукції. Підприємство буде вимушене значно скорочувати виробництво та відправити орієнтовно 1200 співробітників у простій.

В масштабі економіки регіону та України це беззаперечно призведе до таких негативних наслідків:

  • зниження податкових виплат з ПДФО та ЄСВ до 30 млн. грн. на місяць;
  • зниження плати за надра та екологічних платежів близько 60 млн. грн. в місяць;
  • зниження ПДВ на імпорт сировинних ресурсів близько 120 млн. грн. в місяць;
  • зниження валютних надходжень орієнтовно на 90 млн. доларів США або 3,6 млрд. грн. на місяць за рахунок скорочення експорту готової продукції.

«Такі рішення Уряду вимагають чітких розрахунків і обґрунтувань, а також пошуку збалансованого рішення для промисловості, і як наслідок, для економіки країни в цілому» – зазначив Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо: «Закликаємо Уряд переглянути прийняте рішення та зменшити обов’язковий мінімальний обсяг імпорту електроенергії до рівня 50% протягом року, шляхом внесення змін в Постанову КМУ від 30 травня 2024 р. № 611» – додав він.

Довідково:

«АрселорМіттал Кривий Ріг» є найбільшим виробником металургійної продукції в Україні. Для виробництва підприємство закуповує велику кількість сировинних та енергоресурсів, є великим платником податків до бюджетів усіх рівнів та основним роботодавцем у місті Кривий Ріг. Підприємство створює разом зі своїми дочірніми та підрядними організаціями понад 20 тис. робочих місць, платежі до бюджету за 2023 рік становили 4,1 млрд грн, обсяг експорту за 2023 рік становив близько 25 млрд грн. У 2023 році завод забезпечив понад чверть надходжень в бюджет Кривого Рогу. 

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі