Всі новини про життя міста

Бджоли не лише роблять мед, а й стимулюють багату уяву прибічників альтернативної медицини, – МОЗ

У Міністрестві охорони здоров’я України дали оцінку так званої апітерапію — напрям альтернативної медицини, який використовує продукти бджільництва. Зокрема, мед, пилок, прополіс, маточне молочко та бджолину отруту:

«В профільній літературі цей метод з’являється приблизно в другій половині 20-го століття. Перш за все, мова про угорські та австрійські медичні публікації. Найяскравішими прибічниками апітерапії прийнято вважати австрійського лікаря Філіпа Терча та його колегу — угорця Бека Бодогу. З-під пера першого вийшла стаття «Про особливий зв’язок між укусами бджіл і ревматизмом», з подачі другого — з’явився термін «терапія бджолиною отрутою».

Втім, жодних наукових або клінічних доказів ефективності чи безпеки апітерапії немає. Від слова «зовсім».

І хоча у США й досі існує асоціація апітерапевтів, яка активно випробовує різні методики лікування бджолами, жодних доказів ефективності цієї методики вони не наводять.

Особливо небезпечним дослідники вважають бджоловжалювання та заявляють про надзвичайно високу ймовірність появи побічних ефектів.

Довіряйте лише перевіреним методам лікування й реабілітації. Активна, доказова, пацієнтоцентрична допомога мультидисциплінарних команд — єдиний доведений та ефективний метод відновлення функціонального стану людини».

новини Кривий Ріг LIFE

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Останні записи

Популярні новини