![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/ava-2.jpg)
Дніпропетровщина отримала 300 сучасних протипролежневих матраців. Благодійна допомога – від громадської спілки, яка опікується людьми з інвалідністю.
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«У наших благодійників велике серце. Вони підтримують військових, дітей, переселенців й тих, хто має інвалідність. Вдячний за таку потрібну справу. 13 соціальних закладів регіону отримали те, що дійсно потрібно вихованцям», – сказав начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Девайси працюють від мережі, підлаштовуються під кожного пацієнта. Мають блок керування.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/1-2.jpg)
«Вони спростять догляд за маломобільними людьми. Покращать їхню якість життя. Це не остання поставка. Планується, що такі матраци область отримає і для медзакладів», – зазначила заступниця начальника ОВА Надія Задорожна.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/3-1.jpg)
Керівник благодійної організації, пан Микола, і сам пересувається на кріслі колісному. Він – двічі переселенець. Спершу з Луганська у 2014-му. Під час повномасштабного вторгнення виїхав із Сєвєродонецька. При цьому допомагає іншим.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/4-1.jpg)
«Ми постійно опікуємося людьми з інвалідністю. Спочатку приділяли увагу їхньому працевлаштуванню. Далі почали займатися гуманітарною допомогою. Підтримуємо заклади компактного проживання ВПО, інтернати. Десь ліфт встановили. Забезпечуватимемо кріслами колісними», – розповів Микола.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/5-2.jpg)
Він додав, що в планах оновити бібліотечний фонд соціальних закладів. Надати нову сучасну літературу. Нині домовляються з партнерами.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/6-1.jpg)
Директорка одного з психоневрологічних інтернатів пані Світлана отримала для вихованців 25 матраців.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/8-1.jpg)
«Наш заклад жіночий. Мешкають переважно дорослі люди від 35 до 60 років, які з дитинства мають інвалідність. Ми отримали матраци на усіх ліжкохворих», – сказала пані Світлана.
![](https://krlife.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/9-1.jpg)
Вона наголосила, що це величезне полегшення медичному персоналу.
новини Кривий Ріг LIFE