Батько чи мати пішли добровольцями до штурмових бригад Гвардії наступу. Що про таке рішення рідної людини має знати дитина? Варто чесно поговорити на цю тему з сином або донькою? Чи обійтися легендою про тривале відрядження?
Поради психолога – у матеріалі Дніпропетровської ОВА.
«Не приховуйте від сина або доньки свого рішення і не обманюйте. Поясніть, що вчиняєте, як доросла людина, – каже психолог Центрального територіального управління Нацгвардії України Наталія Воронова. – Якщо з дітьми не говорити, це може нашкодити їм. Наприклад, батько поїхав. А мама тільки-но й каже, що він у якомусь відрядженні. Такі відмовки малеча може сприйняти за порушення власної безпеки».
Говорити необхідно з дітьми будь-якого віку – неважливо їм чотири чи 17-ть. Батьки для них – це опора, яка має залишатися надійною та непохитною.
Щоб сини і доньки гвардійців легше переносили розлуку з близькою людиною, фахівчиня радить, виплескувати емоції на папір.
«Заведіть зошит або альбом. Робіть у ньому систематичні записи. Діліться, як пройшов день, про що думали і через що переживати. Коли немає зв’язку з батьком чи мамою, дитина може записати туди все, що хотіла б сказати близькій людині – тут і зараз, – пояснює Наталія Воронова. – По поверненню вашого гвардійця додому, дасте йому почитати. Це сприятиме зміцненню родини».
В області продовжується набір до Гвардії наступу. Це 8 штурмових бригад, які підпорядковані Міністерству внутрішніх справ. Вступити до них можна онлайн або через ЦНАП.
новини Кривий Ріг LIFE