asd

Всі новини про життя міста

Чотири незвичні факти про вишиванки

Сьогодні не тільки в Україні, але й в усьому світі дуже великий інтерес до нашого традиційного одягу. Вишиті сорочки жіночі та чоловічі визивають не тільки практичний інтерес. Багато людей цікавляться їхньою історією та символізмом. 

Саме тому ми підібрали ** цікавих фактів, з якими ви можете ознайомитись перед тим, як купити жіночу вишиванку чи вишити її самостійно. 

Цікаві факти 

Можливо раніше ви не знали, що: 

  • Раніше всі вишиванки робилися виключно вручну. Причому абсолютно всі процеси, починаючі від створення самої тканини та завершуючи фарбуванням ниток. Причому дівчата доволі рано починали вчитися вишивати. Коли їм виповнювалося п’ять років, вони вже мали вміти правильно тримати голку та робити найпростіші шви. 
  • Сьогодні у вишивальниць навіть є професійне свято, яке святкується сімнадцятого грудня. Цей день був вибраний не просто так – це день святої Варвари, і раніше саме на нього починалися дівочі вечорниці, на яких доволі часто дівчата вишивали. Сьогодні не так багато людей займаються цим на професійному рівні, але ви завжди можете спробувати опанувати вишивання, як хобі та спробувати самотужки зробити вишиванку. Але якщо ви надаєте перевагу вже готовим, якісним моделям, то можете подивитися їх на сайті https://vzhe-vzhe.com/jinkam/vishivanki/
  • Як ми вже відзначали, раніше нитки для вишивки не купувалися готовими, а робилися та фарбувалися самостійно. Причому виключно натуральними барвниками. Найчастіше для цього використовували відвари різних квітів та рослин, а також з соку фруктів та овочів. Так, для того, щоб отримати жовтий колір потрібна була пшенична солома, а якщо треба був золотий відтінок, то нитки не просто тримали у відварі, а запікали у житньому тісті. Така обробка дозволяла надовго зберегти колір. 
  • Ще один цікавий факт про нитки для вишивання. Для того, щоб використати техніку вишивання «білим по білому» нитки потрібно було готувати аж три роки. В ті часи ще не існували хімічних відпилювачів, тому для цього використовувалась сила стихії: нитки стелили на кам’яних берегах рік у жарку погоду. Через це на них діяло одразу декілька сил природи: сонце, вода, вітер тощо. З часом пряжа вигорала і вдавалося досягнути білосніжного відтінку. Потрібно було бути дуже терплячим, щоб цього дочекатися. 

Саме тому, раніше вишиванки дуже цінилися та використовувалися виключно, як святковий одяг, який вдягається тільки при певних обставинах. У звичайному житті люди вдягалися набагато простіше. Завдяки сучасним технологіям, у нас є можливість не тільки дізнаватися більше цікавого про вишиванки, але й частіше їх використовувати. Адже зараз на те, щоб створити одну вишиванку у майстрів йде набагато менше часу, до того ж доглядати за нею теж стало набагато простіше. 

Підписуйтесь на нас

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі